۱۸ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۴
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 84139365
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اولین سفر فرمانده ارتش هند به عربستان و امارات

تهران – ایرنا – ژنرال مانوج ناراوانی فرمانده ارتش هند برای دیدار با مقامات ارشد نظامی عربستان سعودی به این کشور حاشیه خلیج فارس سفر کرده و در مرحله بعدی سفر منطقه‌ای خود قرار است امروز سه‌شنبه به امارات متحده عربی برود.

به گزارش ایرنا، روزنامه "هندوستان تایمز" هند، گزارش داد که این سفر ژنرال مانوج نشانه‌ای از تعهد دهلی‌نو به تقویت روابط بین هند با کشورهای خلیج فارس است. فرمانده ارتش هند در ریاض از جمله در کالج دفاعی ملی عربستان سخنرانی و در سفر به امارات هم راه های تقویت روابط دفاعی مطابق روند سال های اخیر را بررسی کرد.

این گزارش سفر مانوج به این دو کشور عربی را ۴ روزه خواند و افزود: این دو کشور غرب آسیا میزبان ۹ میلیون تبعه هندی در منطقه هستند. این سفر درحالی انجام می‌شود که کشورهای امارات، بحرین و سودان برای عادی‌سازی روابط با اسراییل اقدام کرده‌اند.

پایگاه خبری و تحلیل "مای نیشن" هند وابسته به شرکت رسانه ای مادر "آسیا نت" صاحب چندین رسانه زنجیره ای این کشور شبه قاره هند نیز ضمن اشاره به این سفر از ابراز تمایل کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی، امارات متحده عربی و نیز قطر برای خرید موش های فرا صوت "براهموس" هند خبر داد و نوشت: مقامات سعودی در این سفر درخواست خرید موشک های براهماس را هم مطرح کردند، موشک هایی که قبلا به کشورهای دیگر آسیایی از جمله فیلیپین نیز فروخته شده بود.  

این گزارش حاکی است که هند از عادی سازی روابط بین کشورهای عربی استقبال کرده و چنین اقداماتی را مطابق تلاشهای خود برای حمایت از صلح و توسعه در غرب آسیا می‌داند. پیش از این نیز "اس . جایشانکار" وزیر امور خارجه هند روزهای ۲۴ تا ۲۶ نوامبر به امارات و بحرین سفر کرده بود.

پایگاه خبری میدل ایست آی انگلیس هم به همراه دیگر رسانه های هندی و پاکستانی در همین ارتباط گزارش داد: مانوج ناراوانی اولین فرمانده ارتش هند است که به عربستان سفر می‌کند. سفر این مقام هندی که از روز یکشنبه آغاز شده و قرار است با سفر امروز سه‌شنبه به امارات ادامه یابد، نشانه‌ای از نزدیک‌تر شدن روابط بین دهلی‌نو با کشورهای حوزه خلیج فارس است.  این سفر همچنین در حالی انجام می‌شود که روابط عربستان با پاکستان به سردی گراییده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha