نایب رئیس مجلس پاکستان: روابط  اسلام آباد - تهران رو به رشد است 

اسلام‌آباد - ایرنا - نایب رئیس مجلس ملی پاکستان با تاکید بر عزم این کشور برای تحکیم مناسبات با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه تجارت و مراودات مرزی گفت: ما شاهد رشد و پیشرفت در روابط دوجانبه با تهران هستیم.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، «قاسم خان سوری» در مصاحبه با شبکه خبری «سچ تی وی» پاکستان به تلاش‌های دولت عمران‌خان نخست وزیر پاکستان برای تعمیق روابط با کشور همسایه ایران و نقش آفرینی برای تقویت وحدت جهان اسلام پرداخت.

وی تاکید کرد: پاکستان روابط رو به رشدی با ایران دارد و ما شاهد بهبودی مناسبات میان دو کشور هستیم. پاکستان طی سال‌های اخیر برای تنش زدایی در منطقه و بهبود تعاملات میان کشورهای اسلامی تلاش کرد و عمران خان سفر مهمی نیز درهمین خصوص به ایران انجام داد.

نایب رئیس مجلس پاکستان با اشاره به همکاری‌های تجاری با جمهوری اسلامی ایران، افزود: دولت اسلام‌آباد به طور جدی موضوع ساخت بازارچه‌های مرزی با ایران را دنبال می‌کند که هدف آن گسترش همکاری‌های مشترک به ویژه تسهیل تجارت و فعالیت‌ها بازرگانی میان استان‌های همجوار مرزی است.

وی اظهار داشت: رایزنی‌ها با اتاق بازرگانی و تجارت دو طرف به ویژه همکاری با نمایندگی دیپلماتیک ایران در شهر کویته ادامه دارد و تاکنون به نتایج موفقی نیز دست یافته‌ایم.

اسرائیل یک رژیم غاصب و نامشروع است

قاسم خان سوری در واکنش به تصمیم امارات برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: هر کشور مستقل برای تصمیم آزاد است و پاکستان نیز به عنوان یک کشور آزاد و مستقل نیز تصمیم‌های خود را دارد و مطابق آن ما هرگز رژیم صهیونیستی را به رسمیت نخواهیم شد.

وی تاکید کرد: اسرائیل یک رژیم غاصب و نامشروع است که ملت فلسطین را تحت بدترین ظلم و ستم‌ها قرار داده و پاکستان نمی‌تواند در چنین وضعیتی حتی تصور به رسمیت شناختن رژیم غاصب اسرائیل را داشته باشد.

نایب رئیس مجلس ملی پاکستان افزود: ما به هیچ قیمتی رژیم صهیونیستی را به رسمیت نخواهیم شد و بر حمایت قاطع از فلسطین و آزادی بیت المقدس به عنوان قبله اول مسلمانان ادامه می‌دهیم.

وزیر امور خارجه پاکستان روز گذشته هرگونه فشار خارجی بر این کشور برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را به شدت تکذیب کرد.

«شاه محمود قریشی» در نشست مطبوعاتی در اسلام‌آباد اظهار داشت: به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی براساس اندیشه و خط مشی "محمدعلی جناح" بنیانگذار پاکستان است و این موضع حفظ خواهد شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =