۱۱ اسفند ۱۳۹۸، ۲۱:۰۱
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83697531
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پنج بیمار بهبودیافته کرونا از بیمارستان‌های استان سمنان مرخص شدند

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: پنج بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه‌ بهبودیافتند و مرخص شدند.

نوید دانایی شامگاه یکشنبه به خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: رعایت نکات بهداشتی مانند شست‌و شوی دست‌ها، پرهیز از روبوسی، در خانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیرضروری خارج از خانه و رعایت حداقل یک متر فاصله از دیگران، مهمترین توصیه‌های بهداشتی در شکست ویروس کرونا است. 
وی ادامه داد: براساس تحلیل‌ها افزایش شیوع ویروس کرونا در هفته آینده پیش‌بینی می‌شود و رعایت نکات بهداشتی در مقابله و شکست ویروس کرونا نقش اصلی دارد.
دانایی تصریح کرد: رفتار مردم در شکست ویروس کرونا تعیین کننده است و لازم است مردم رعایت نکات بهداشتی را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بیان کرد: چهار مرکز درمانی در شهرستان‌های سمنان، گرمسار، دامغان و مهدیشهر تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در گزارش روز یکشنبه خود با موضوع جمع بندی آمار ۲۴ ساعت گذشته مبتلایان به کرونا اعلام کرد که آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا طی این مدت در کشور ۳۸۵ نفر است که تعداد ۳ نفر از این تعداد از استان سمنان هستند و از این رو جمع مبتلایان به این ویروس در این استان به ۱۴ نفر رسید.
شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط