پنج مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی شاهرود بهبود یافتند

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود با اشاره به مثبت بودن نتیجه آزمایش ابتلا به ویروس کرونا هشت نفر در مراکز درمانی زیرمجموعه این دانشگاه، گفت: ۲ بیمار تحت درمان هستند، پنج نفر بهبود یافتند و یک بیمار فوت کرد.

رضا چمن شامگاه یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: پنج بیمار از مجموع هشت بیمار مبتلا به ویروس کرونا بستری در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه‌ علوم‌پزشکی شاهرود بهبود یافته و مرخص شدند.
وی ادامه داد: افزایش فزاینده شیوع بیماری ویروس کرونا در ۲ تا سه هفته آینده پیش‌بینی شده و رعایت نکات بهداشتی در مقابله و شکست ویروس کرونا موثر است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود تصریح کرد: ۲۹ نفر در شاهرود مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا بودند که از این تعداد نتیجه آزمایش کرونا برای ۲۱ مورد منفی بوده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در گزارش روز یکشنبه خود با موضوع جمع بندی آمار ۲۴ ساعت گذشته مبتلایان به کرونا اعلام کرد که آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا طی این مدت در کشور ۳۸۵ نفر است که تعداد ۳ نفر از این تعداد از استان سمنان هستند و از این رو جمع مبتلایان به این ویروس در این استان به ۱۴ نفر رسید.
شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها