مسافران در ورودی استان سمنان تب‌سنجی می‌شوند

سمنان -ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: مسافران در ایستگاه‌های ویژه در مبادی شهرهای این استان توسط تیم‌های این جمعیت تب‌سنجی می‌شوند.

مظفر محمدخانی شامگاه یکشنبه به خبرنگاران اظهارداشت: تیم‌های جمعیت هلال احمر سمنان به عنوان معین دانشگاه علوم پزشکی در خط اول تفکیک مسافران ورودی در ایستگاه‌های ویژه در مبادی شهرهای این استان، استقرار یافتند.

وی بیان کرد: این تیم‌ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و پلیس راه برای اجرای طرح کنترل، هشدار و اطلاع رسانی کرونا با ارائه توصیه‌های بهداشتی، رعایت و پیشگیری از شیوع کرونا به مسافران ورودی استان سمنان فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان ادامه داد: طبق هماهنگی بعمل آمده با دانشگاه علوم پزشکی تعداد ۱۵ پایگاه در ورودی شهرهای استان استقرار یافت.

وی تصریح کرد: در صورت تامین دستگاه‌های تب سنج و امکانات محافظت فردی توسط دانشگاه علوم پزشکی در این پست‌ها داوطلبان دمای بدن مسافران ورودی به استان سمنان را اندازه گیری می‌کنند.

وی ابراز داشت: در صورت تب بالا و مشکوک بودن برای اقدامات تشخیص تخصصی، مسافران به گیت بهداشت و درمان مستقر در محل هدایت می‌شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان خاطرنشان کرد: آگاهی و اطلاع رسانی به مسافران در خصوص ویروس کرونا از طریق توزیع بروشورها در این ۱۵ پایگاه انجام می‌شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در گزارش روز شنبه خود با موضوع جمع بندی آمار ۲۴ ساعت گذشته مبتلایان به کرونا اعلام کرد که آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا طی این مدت در کشور  ۳۸۵  نفر است که تعداد ۳ نفر از این تعداد از استان سمنان هستند و از این رو جمع مبتلایان به این ویروس در این استان به ۱۴ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها