کاهش ساعت کاری اداره‌ها در استان سمنان تا پایان هفته تمدید شد

سمنان- ایرنا- کاهش ساعت کاری اداره‌ها در استان سمنان به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا تا پایان هفته جاری پانزدهم اسفند ۹۸ تمدید شد.

تمدید کاهش ساعت کاری ادارات استان سمنان بر اساس مصوبه کارگروه ملی مبارزه با کرونا و  تصمیم  ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری سمنان انجام شد.

بر اساس مصوبه کارگروه ملی مبارزه با کرونا و  تصمیم  ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری سمنان، ساعات کار ادارات ستادی و اجرایی استان شامل واحدهای اداری دستگاه های اجرایی ، موسسات آموزش عالی و کادر اداری شهرداری‌ها از فردا سه شنبه سیزدهم اسفند تا پنجشنبه پانزدهم اسفند سالجاری از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ خواهد بود.‌

 طبق دستورالعمل تصویب شده در این کارگروه کاهش ساعت کاری ادارات مربوط به موسسات خدمات رسان ، مراکز بهداشتی و درمانی و بانک‌ها نخواهد بود و فعالیت این مراکز بر اساس دستورالعمل مرکزی خود انجام می‌شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در گزارش روز یکشنبه خود با موضوع جمع بندی آمار ۲۴ ساعت گذشته مبتلایان به کرونا اعلام کرد که آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا طی این مدت در کشور ۳۸۵ نفر است که تعداد ۳ نفر از این تعداد از استان سمنان هستند و از این رو جمع مبتلایان به این ویروس در این استان به ۱۴ نفر رسید.
شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها