مسافران ایرانی از بندرشارجه به بندر شهید باهنر منتقل شدند

بندرعباس - ایرنا -مسافران ایرانی توسط کشتی مسافری سانی از بندر شارجه کشور امارات متحده عربی به بندر شهید باهنر در بندرعباس منتقل شدند.

استاندار هرمزگان روز شنبه با اشاره به محدودیت هایی که در پروازهای میان ایران و امارات ایجاد شده، اظهار داشت: با رایزنی‌ها و پیگیری‌های مدیریت این استان، کشتی مسافری سانی توانست در بندر شارجه کشور امارات، پهلوگیری کند.

فریدون همتی ادامه داد: این کشتی روز جمعه از بندر شارجه حرکت به سمت کشورمان حرکت کرد و صبح امروز به بندر شهید باهنر بندرعباس رسید.

وی اضافه کرد: البته با توجه به اهمیت حفظ سلامت هموطنان، کنترل های پزشکی لازم در راستای پیشگیری از بیماری کرونا برای مسافران این کشتی انجام شد.

این روزها بیماری کرونا بر همه جای جهان از جمله اقصی نقاط ایران اسلامی سایه افکنده و آمار نهایی مبتلایان به این بیماری در ایران تا ساعت ۱۳ظهر روز جمعه نهم اسفند ماه به ۳۸۸ نفر و موارد فوت ناشی از آن به ۳۴نفر و بهبود قطعی به ۷۳ رسیده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنرو بنادر شرق هرمزگان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشتی سانی به راحتی افزون‌بر ۷۰۰ مسافر را در خود جای می‌دهد و امروز ۵۸۹ مسافر بوسیله این کشتی از شارجه وارد بندرعباس شدند.

حمیدرضا محمد حسینی ادامه داد: تیم‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی برای ارزیابی و کنترل مسافران از نظر بهداشتی در محل حضور داشته و کارهای لازم را انجام می‌دهند.

در حال حاضر ۱۸۸ نفر با مشکل حاد تنفسی در هرمزگان بستری هستند که ۵۲ نفر از این شمار مشکوک به کرونا محسوب می‌شوند.

این بیماری موجب شد مسوولان این استان نسبت به کاهش ساعت‌های کاری اداره‌های دولتی اقدام کرده  ساعت کاری تمامی دستگاه‌های اجرایی، نهادهای دولتی، عمومی و بانک‌ها به غیر از واحدهای عملیاتی دستگاه‌های خدمات‌رسان تا پایان هفته جاری (پنجشنبه ۱۵ اسفند) از ساعت ۸ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر تعیین شد.

وزارت بهداشت ۳۰ بهمن ماه ابتلای ۲ شهروند قمی به ویروس کرونا را تایید کرد و اکنون به صورت روزانه آمار مبتلایان جدید را اعلام می کند؛ تاکنون ۲۴ استان کشور درگیر این بیماری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha