قلیان‌ها از سطح ساحل بندرعباس جمع آوری شد

بندرعباس - ایرنا - در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و همچنین حفظ بهداشت و سلامت افراد جامعه، قلیان‌ها از سطح ساحل بندرعباس جمع آوری شد.

فرماندار بندرعباس روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: عرضه قلیان در سواحل، رستوران ها و اماکن عمومی از گذشته نیز ممنوع بود و اگر سری به ساحل این شهر بزنید متوجه این نکته می‌شوید.

عزیزالله کُناری ادامه داد: شب گذشته نیز عوامل بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به همراه نیروی انتظامی از سطح شهر و ساحل بندرعباس بازدید کردند.

وی اضافه کرد: اطلاع رسانی لازم توسط رسانه‌ها به مردم در حال انجام است و خواسته شده افراد از سفرهای غیرضروری پرهیز کرده و تا جای ممکن از منازل خود خارج نشوند.

عملیات جابه‌جایی بازار ماهی فروشان بندرعباس آغاز شد

وی خاطر نشان کرد: از شب گذشته عملیات جابه‌جایی بازار ماهی فروشان بندرعباس به محل جدید برای عرضه بهداشتی ماهی به مردم آغاز شد.

فرماندار بندرعباس بیان داشت: این جابه‌جایی ظرف روزهای آینده به پایان می‌رسد و بازار قبلی ماهی فروشان بسته و یا برای فعالیتی دیگر اختصاص خواهد یافت.

چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه در خبری اعلام شد که نتایج بررسی‌ها در قم نشان می‌دهد دو شهروند قُمی به ویروس کرونا مبتلا هستند.

این نخستین خبر درباره ابتلا به این ویروس در ایران است.

 ویروس کرونا که تحت عنوان رسمی «کووید-۱۹» از ۱۲ دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت؛ تاکنون ۷۵ هزار نفر را در این کشور مبتلا و جان ۲ هزار و ۷۰۱ نفر را گرفته است.

۲۷ هزار و ۶۹۱ نفر درمان شده اند.

۲۳ مورد مشکوک به کرونا در هرمزگان شناسایی شده که آزمایش های اولیه بر روی این بیماران انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =