۱۸۸ نفر با مشکل حاد تنفسی در هرمزگان بستری هستند

بندرعباس- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در حال حاضر ۱۸۸ نفر با مشکل حاد تنفسی در استان بستری هستند که از این شمار ۵۲ نفر مشکوک به کرونا می باشند.

دکتر محمود حسین پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شمار موارد مثبت کرونا در استان همان دو مورد قبلی است که اعلام کرده بودیم و خوشبختانه تا به امروز مورد دیگری اضافه نشده است.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی کادر درمانی و نیروهای بهداشتی استان به منظور خدمت به مردم، افزود: هم اکنون تیم های غربالگری در بنادر، فرودگاه، راه آهن و مبادی زمینی ورودی به استان مستقر هستند و مسافران ورودی را از نظر تب چک می کنند و موارد مشکوک را بستری و نمونه برداری انجام می دهند.

حسین پور خاطرنشان کرد: تا به امروز مردم هرمزگان و تمام دستگاه ها همکاری به نسبت خوبی با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی داشته اند و خوشبختانه مورد انتقال محلی در خصوص کرونا در استان مشاهده نشده است.

وی با اشاره به راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در بندرعباس، گفت: پیش از این نمونه ها جهت بررسی به تهران ارسال می شد ، اما با آغاز به کار این آزمایشگاه ، بررسی ها در خود استان صورت می گیرد.

این روزها بیماری کرونا بر همه جای جهان از جمله اقصی نقاط ایران اسلامی سایه افکنده و آمار نهایی مبتلایان به این بیماری در ایران تا ساعت ۱۳ظهر روز جمعه نهم اسفند ماه به ۳۸۸ نفر و موارد فوت ناشی از آن به ۳۴نفر و بهبود قطعی به ۷۳ رسیده است.

وزارت بهداشت ۳۰ بهمن ماه ابتلای ۲ شهروند قمی به ویروس کرونا را تایید کرد و اکنون به صورت روزانه آمار مبتلایان جدید را اعلام می کند؛ تاکنون ۲۴ استان کشور  درگیر این بیماری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =