مردم از سفر به هرمزگان در شرایط فعلی پرهیز کنند

بندرعباس- ایرنا- رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان گفت: از مردم کشورمان که همه ساله در این موقع از سال به هرمزگان سفر میکردند، می خواهیم که امسال با توجه به شرایط خاصی که کشور حاکم شده، از سفر به این استان پرهیز کنند.

سعید ناجی چهارشنبه شب با بیان این مطلب اظهار داشت: فرودگاه ها، بنادر و مبادی جاده ای با استفاده از نیروهای متخصص دانشگاه علوم پزشکی و همکاری دستگاه ها و سازمان های متولی مدیریت و کنترل شده و دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام اقدامات لازم است.

وی با تاکید بر اینکه از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی، نظامی و انتظامی استان به منظور پیشگیری و  مقابله با این ویروس استفاده  شود، افزود: از ظرفیت شهرداری، دهیاری و تمامی دستگاه و سازمان ها در زمینه اعلام هشدارها و توصیه های بهداشتی در خصوص کرونا ویروس استفاده شود.

ناجی تصریح کرد: تنها حوزه ای که می تواند در خصوص کرونا ویروس به صورت تخصصی اطلاع رسانی کند دانشگاه علوم پزشکی استان است و هیچ مرجع دیگری حق اظهار نظر و ورود در این مقوله را ندارد.

رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با اشاره به ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع و گردهمایی در استان تا اطلاع ثانوی، گفت: دستگاه های اجرایی موظف هستند از این توصیه و دستور تبعیت کنند.

وی خاطرنشان کرد: هماهنگی های لازم با سازمان تبلیغات اسلامی استان در خصوص لغو مراسم اعتکاف صورت گرفته و برنامه های ورزشی استان نیز به دلیل حفظ سلامت مردم لغو شده است.

وزارت بهداشت ۳۰ بهمن ماه ابتلای دو شهروند قمی به ویروس کرونا را تایید کرد و اکنون به صورت روزانه آمار مبتلایان جدید را اعلام می کند؛ تاکنون استان‌های قم، گیلان، اردبیل، مازندران، خراسان رضوی، تهران، البرز، اصفهان، همدان، مرکزی، هرمزگان، یزد، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، لرستان، فارس، سمنان و کهگیلویه و بویراحمد تاکنون درگیر این بیماری شده اند.

آمار نهایی مبتلایان به این بیماری در ایران تا ظهر روز هفتم اسفند ماه به ۱۳۹ نفر و موارد فوت ناشی از آن به ۱۹ نفر رسیده است.

در استان هرمزگان ۲۳ مورد مشکوک بستری هستند و نتیجه آزمایش دو نفر مثبت اعلام شده که وضعیت هر دو نفر رو به بهبود است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =