فرماندار: یک‌هزار و ۴۰۰ وام روستایی به مهاباد اختصاص یافت

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد گفت: امسال یک هزار و ۴۰۰ مورد تسهیلات ساخت مسکن در سطح روستاهای این شهرستان و شهرهای گوگ تپه و خلیفان اختصاص یافت.

حسن عباسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تسهیلات به مبلغ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال (۳۵۰ میلیون تومان) با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله به متقاضیان احداث مسکن در روستاها، شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و همچنین مقاوم سازی مسکن روستایی اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه افراد فاقد مسکن در اولویت استفاده از تسهیلات ارزان قیمت روستایی هستند، اضافه کرد: شهروندان می توانند با استفاده از این تسهیلات دولتی برای ساخت منزل استفاده کنند.

فرماندار ویژه مهاباد همچنین از واگذاری هفت هزار و ۱۷۹ قطعه زمین با موقعیت مناسب در روستاهای حاشیه شهر خبرداد و گفت: در راستای کمک به صاحب خانه شدن مردم و همچنین بهبود وضعیت کرایه و اجاره نشینی برای همگی این واحدها تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

عباسی بیان کرد: همچنین دریافت کنندگان این قطعات موظف هستند ظرف مدت ۶ ماه نسبت به اجرای عملیات ساخت و ساز و احداث مسکن اقدام کنند.

وی یادآور شد: در بخش شهری نیز هم اکنون در مراحل پایانی الحاق ۲۰۰ هکتار زمین به محدوده شهری هستیم که با واگذاری آن به متقاضیان مسکن ملی می توان شاهد جهش بزرگی در بخش رفع نیاز مسکن شهروندان باشیم.

به گزارش ایرنا، مهاباد دارای ۲ بخش مرکزی و خلیفان با ۱۹۳ روستا و همچنین ۲ شهر خلیفان و گوگ تپه با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha