سیر صعودی کرونا مراجعان برای واکسن را در شرق استان سمنان ۶ برابر کرد

شاهرود – ایرنا – رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: تعداد مراجعان برای تزریق دُز دوم، سوم و به ویژه چهارم از هفته گذشته با آغاز واکسیناسیون مجدد سیر افزایشی خوبی دارد به طوری که تعداد مراجعان به نسبت روزهای نخستین ۶ برابر شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، حسین شیبانی روز شنبه افزود: تعداد مراجعان مشکوک کرونایی به مراکز درمانی شهرستان‌های شاهرود و میامی طی ۲ هفته گذشته روند به شدت افزایشی داشته است.

وی با اشاره به اینکه طی پنج روز گذشته میزان بستری‌ها نیز افزایش داشت، ادامه داد: طی چند روز گذشته تعداد موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه به چهار نفر رسید که از این تعداد یک نفر فوت کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ابراز داشت: آمارها نشان از عادی انگاری مردم دارد که باید اقدام‌های فوری در خصوص رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام شود.

شیبانی اظهار داشت:  تزریق دُز چهارم (یادآور) واکسن کرونا برای افرادی که ۶ ماه از واکسن دُز سوم آنان می‌گذرد، الزامی است.

وی استفاده از ۲ لایه ماسک، پرهیز از حضور در دورهمی و تجمعات و استفاده از تهویه مناسب در مکان‌های سربسته را ضروری خواند و گفت: استفاده از ماسک به صورت موثر و قرار دادن آن بالای بینی مورد تاکید است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار داشت: مراکز جامع سلامت و همچنین مراکز تجمیعی در شهر تا ساعت ۱۹ هر روز آماده تزریق واکسن به شهروندان هستند و در صورت نیاز تعداد و ساعت کار این مراکز افزایش خواهد یافت.

به گفته وی، تعداد واکسن به میزان کافی از همه نوع در مراکز واکسیناسیون موجود است.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

هم اکنون شهرستان‌ شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha