امام جمعه کرمانشاه: آینده مسلمانان در گرو وحدت است

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: آینده مسلمانان و پیشرفت و توسعه کشورهای اسلامی در وحدت نهفته است.

به گزارش ایرنا، آیت الله «مصطفی علما» روز دوشنبه در آیین هفته وحدت که به همت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با حضور روحانیون اهل تشیع و تسنن، برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسوولین علوم پزشکی برگزار شد، از وحدت و اتفاق به عنوان رمز موفقیت آینده یاد کرد.

امام جمعه کرمانشاه گفت: اسلام یک پارچه وحدت است، تعریف امام راحل نسبت به وحدت بسیار مترقی و همه جانبه بود، زیرا اسلام با اخلاق پیش رفته، ضمن این که تمام خوبی های جهان در وجود مقدس پیامبر اسلام (ص) جمع بود، زیرا وحدت نوعی از خُلق عظیم است.

آیت الله علما افزود: وحدت داشتن یعنی ید واحده بودن، شعار اسلام سلام است و این عالی ترین نوع تبلیغ وحدت است.

وی اظهار داشت: مساله معنویت که در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری (مدظله العالی) آمده خواست همه دنیاست و اصلا آن ها تشنه معنویت هستند، زیرا معنویت گوهر گم شده انسان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه تاکید کرد: رسمی که پیامبر اسلام (ص) برای ما گذاشت شعار سلام است، یعنی سلامت شما را در ظاهر و باطن می خواهم زیرا سلام یعنی درخواست صراط مستقیم برای دیگران  و این نمود متعالی و ارزشمند وحدت است.

وی با برشمردن شعاع عظیم وحدت در کائنات تصریح کرد: وحدت در اساس آفرینش اعم از آسمان و زمین متجلی است و اصلا فلسفه وجودی ما سلام است که خود سلام کلید وحدت است.

آیت الله علما خاطرنشان ساخت: آینده مسلمانان در گرو وحدت است لذا اگر بخواهیم جامعه بزرگ اسلامی را در اقصی نقاط جهان ببینیم و عظمت مسلمین را نظاره کنیم، همه این ها در گرو وحدت مسلمانان است زیرا وجود پیامبر اسلام (ص) محور وحدت و انسجام اسلامی در بین مسلمانان می باشد.

امام جمعه کرمانشاه افزود: امام راحل با اتکا به  برکت همین اسلام و محور وحدت و عظمت معنویت یک تنه در مقابل جهان استکبار ایستادگی کرد.

این استاد حوزه های علمیه بیان داشت: امروز ما سرمایه های سنگین و وزینی داریم باید قدردان باشیم، امروز بالاترین سرمایه ما ولایت و رهبری است لذا باید قدردان مدیریت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باشیم.

آیت الله علما با اشاره به وحدت دیرینه در کرمانشاه اظهار داشت: این استان همیشه محور وحدت و اتفاق بوده است زیرا همه بزرگان ما دنبال وحدت بوده اند لذا همه ما باید این سرمایه وحدت را حفظ کنیم.

وی خطاب به مسوولین دانشگاه علوم پزشکی گفت: امام راحل در یکی از سخنرانی هایش می فرمود باید از دانشگاه‌های ما بچه مسلمان بیرون بیاید.

امام جمعه کرمانشاه در پایان خطاب به حضار گفت: آن چیزی که دشمن را به زانو در می آورد وحدت است. زیرا اسلام دارای منطق و برنامه است.

هفته وحدت فاصله میان ۱۲ ربیع‌الاول سالگرد میلاد پیامبر اسلام (ص)  بنابر روایات اهل سنت، تا ۱۷ ربیع‌الاول تاریخ ولادت حضرت محمد (ص)  بنابر روایات شیعه است. هفته وحدت در سال ۱۳۶۰ توسط امام خمینی (ره) به این نام شناخته شد.

استان کرمانشاه دارای ۲ میلیون نفر جمعیت است که بیش از ۲۳ درصد آنها را برادران و خواهران اهل تسنن تشکیل می دهند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha