وحدت دنیای اسلام قدرت واقعی این دین الهی را شکوفا می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه تجلی وحدت بین جامعه بزرگ اسلامی قدرت واقعی اسلام را شکوفا می کند، گفت: امام راحل رهبر ابرقدرت شرق را با پشتوانه قرآن و اسلام مورد خطاب قرار داد و او را به معنویت و تفکر الهی دعوت کرد.

به گزارش ایرنا، آیت الله «مصطفی علما»  روز پنجشنبه در نشست با ائمه جمعه استان که به مناسبت هفته وحدت و با محور نقش علما و تقویت امت اسلامی، در محل حسینیه امام خمینی (ه) برگزار شد،بر ضرورت بصیرت افزایی حول محور دین و پیامبر(ص) تأکید کرد و افزود: قدرت نفوذ و گسترش اسلام شمشیر نیست بلکه اخلاق نیکو و حسنه پیامبر مکرم اسلام (ص) است.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه گفت: این پرسش همواره مطرح بوده که پیامبر (ص) با شمشیر برنده شد یا با اخلاق؟ باید دانست که این خُلق عظیم پیامبر(ص) است که اسلام را قدرتمند می کند.

آیت الله علما با اشاره به تأثیر شگرف اخلاق پیامبر(ص) در جهانی شدن دین مبین اسلام اظهار داشت: همگان اذعان دارند که موفقیت اسلام و جهانی شدن این آیین بزرگ الهی مرهون اخلاق نیکو و خلق عظیم پیامبر اسلام (ص) است و حدود ۱۴۰۰ سال است روز به روز این سبک و سیاق محفوظ مانده لذا باید این سبک و سیاق را حفظ کنیم.

امام جمعه کرمانشاه ضمن توجه به نقش وحدت و اهمیت آن در سخنان رهبران انقلاب اسلامی خاطرنشان ساخت: سخنان امامین انقلاب اسلامی از متن دین و قرآن به دست آمده لذا بیشترین تأکید را امام راحل و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پیرامون وحدت ارایه فرموده اند، بنابراین همه ما باید از منادیان این موضوع بسیار مهم باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بیان داشت: وحدت همواره هست زیرا این مهم در متن اسلام موجود است و قرآن ملاک را تقوا و تقوا شرط رسیدن به بصیرت، فهم و درک می باشد.

آیت الله علما افزود: وقتی که تقوا باشد، وحدت، بصیرت و فهم هم هست و انسان الهی و ربانی می شود.

به گفته او باید معیار همه ما شیعه و سنی، رسول خدا (ص) باشد، مهم شخص رسول مکرم اسلام(ص) و عمل اوست و این که ما چقدر پیرو راستین پیامبر اسلام(ص) هستیم.

هفته وحدت فاصله میان ۱۲ ربیع‌الاول سالگرد میلاد پیامبر اسلام (ص) بنابر روایات اهل سنت، تا ۱۷ ربیع‌الاول تاریخ ولادت حضرت محمد (ص) بنابر روایات شیعه است. هفته وحدت در سال ۱۳۶۰ توسط امام خمینی (ره) به این نام شناخته شد.

استان کرمانشاه دارای ۲ میلیون نفر جمعیت است که بیش از ۲۳ درصد آنها را برادران و خواهران اهل تسنن تشکیل می دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha