مسابقه کتابخوانی مجازی به مناسبت دهه کرامت در قزوین برگزار می‌شود

قزوین- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین گفت: به‌ مناسبت فرارسیدن دهه کرامت، برنامه فرهنگی و مذهبی این نهاد در بخش های مختلف و در قالب مسابقه کتابخوانی مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، فاطمه محمدبیگی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: به مناسبت دهه کرامت هر ساله برنامه‌های متعددی در دستور کار قرار می‌گرفت که با توجه به شیوع ویروس کرونا، برنامه‌های این دهه در سال جاری بیشتر در فضای مجازی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به آغاز فعالیت یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، برگزاری ویژه برنامه محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی با محوریت تولیت آستان مقدس در خراسان رضوی، قم و فارس؛ برگزاری ویژه برنامه‌های بصیرتی و هم افزایی محافل قرآن و عترت نهاد و انتشار محتواهای تولیدی و متناسب با دهه کرامت در فضای مجازی است.

محمد بیگی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه‌های کتاب به صورت مجازی، معرفی کتاب، برگزاری مسابقه نقاشی، برگزاری قصه گویی مجازی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، کاردستی، اوریگامی و غیره از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده دهه کرامت است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین افزود: برگزاری نشست‌های کتابخوان کتابخانه‌ای و تخصصی در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و فضای اسکای روم و برگزاری پویش‌های معرفی کتاب و برگزاری جلسات جمع خوانی از کتب مرتبط به صورت مجازی از برنامه‌های دیگری است که در دهه کرامت توسط اداره کل کتابخانه‌ها اجرایی می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین به مناسبت دهه کرامت نشست تخصصی " هویت دختران ایرانی"،" بیان فضائل بانوی کرامت " و مسابقات کتابخوانی؛ تولید و بازنشر پادکست " ارتقاء مهارت‌های زندگی دختران"؛ نشست تخصصی شعرخوانی " خواهر خورشید "؛ نشست‌های کتابخوان ویژه مسوولان و کتابداران با موضوع دهه کرامت؛ تجدید میثاق با شهدای مدافع حرم و دیدار با خانواده آنها و تقدیر از همکاران خانم انجام خواهد شد.

استان قزوین دارای ۳۷ باب کتابخانه نهادی و ۲۲ باب کتابخانه مشارکتی است.

اول تا دهم ماه ذی‌القعده که با ولادت حضرت معصومه (س) آغاز و به ولادت حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) ختم می‌شود، دهه کرامت نام‌گذاری شده‌ است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha