بستری شدگان کرونا در آذربایجان‌غربی پس از ۲.۵ ماه همچنان سه رقمی است

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: بستری شدگان کرونا در آذربایجان‌غربی طی حدود ۲ ماه و نیم گذشته همچنان سه رقمی بوده است.

جواد آقازاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نیز حدود ۱۳۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری شدند که از این تعداد، ۶۲ نفر مربوط به ارومیه بودند.

وی اضافه کرد: در این مدت همچنین شاهد ابتلای ۳۹۲ نفر در آذربایجان غربی به کرونا بودیم که نسبت به هفته های گذشته کاهش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته، سه بیمار کرونایی نیز در استان بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند که سهم هرکدام از شهرهای ارومیه، میاندوآب و سلماس یک نفر بود.

آقازاده اظهار کرد: کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۷۲۶ نفر رسیده که ۳۰۰ نفر مشکوک بوده و ۴۲۶ نفر مبتلای قطعی هستند.

وی گفت: از کل بستری شدگان در آذربایجان غربی، ۱۴۷ نفر از بستری شدگان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت درمان بوده و ۲۸ نفر نیز فقط با استفاده از ونتیلاتور تنفس می‌کنند.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۱۷۵ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده و چهار هزار و ۶۶۹ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha