بستری شدگان مبتلا یا مشکوک به کرونا در آذربایجان غربی ۱۱۵ نفر بیشتر شد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه احتیاط شهروندان برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در شرایط کنونی بسیار ضروری است، گفت: بستری شدگان مبتلا یا مشکوک به کرونا در استان طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۵ نفر افزایش یافت.

دکتر جواد آقازاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۷۸ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا و ۱۱۵ نفر نیز در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی تصریح کرد: با اضافه شدن این تعداد، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۶۱۸ نفر رسید که ۴۰ نفر بیشتر از روز گذشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته فقط در ارومیه ۵۴ نفر بستری شدند که ۴۷ درصد کل آمار استانی است.

آقازاده گفت: هم اینک ۱۲۳ نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری بوده و ۲۳ نفر نیز فقط با استفاده از دستگاه ونتیلاتور تنفس می‌کنند.

وی از فوت ۶ نفر در پنج شهرستان ارومیه، بوکان، مهاباد، اشنویه و میاندوآب طی ۲۴ ساعت خبر داد و اظهار کرد: با اضافه شدن این تعداد کل فوتی های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی به چهارهزار و ۷۷۶ نفر رسید.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۱۸۱ هزار و ۳۶۲ تن به این بیماری مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha