بستری‌شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان‌‎غربی به ۴۷۹ نفر کاهش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: طبق آخرین آمار، ۴۷۹ بیمار با تشخیص سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی بستری بوده و اقدامات درمانی بر روی آنان در حال انجام است.

دکتر جواد آقازاده روز  دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد،  ۱۴۲ نفر در مراکز درمانی تحت مراقبت های ویژه بوده و ۲۷ نفر نیز متصل به دستگاه ونتیلاتور هستند.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری شدند که از این تعداد ۳۸ درصد شامل نزدیک به ۴۸ درصد مربوط به ارومیه است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته سه بیمار دیگر در شهرهای ارومیه، میاندوآب و نقده بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که با اضافه شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ به سه هزار و ۷۰۱ تن رسید.

آقازاده گفت: تاکنون بیش از ۱۱۸ هزار نفر نیز در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند که بیش از ۳.۳ درصد جمعیت کل استان است.

وی افزود: برای ایجاد روند کاهشی مستمر و کاهش بستری شدگان، مبتلایان و فوت شدگان بر اثر ابتلا به کووید ۱۹، رعایت مستمر موارد بهداشتی و خودداری از دورهمی های خانوادگی یک ضرورت اساسی به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود ۱۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در دنیا و حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر در کشور به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =