واکسن چینی سینوواک در مصر تولید می‌شود

تهران- ایرنا- مقامات چین اعلام کردند؛ اولین محموله از مواد خام مورد نیاز برای تولید واکسن چینی Sinovac در فرودگاه قاهره تخلیه شد. علاوه بر این روز جمعه محموله‌ای از واکسن چینی سینوفارم به این کشور تحویل داده شد.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رویترز، هلا زاید وزیر بهداشت مصر نیز گفت: قرار است شرکت VACSERA تولید واکسن کووید ۱۹ را از ماه ژوئن آغاز کند و این واکسن دو ماه پس از ارزیابی و تایید توسط سازمان داروی مصر، در اختیار مراکز بهداشتی و درمانی سراسر این کشور قرار گیرد.

وی افزود: قرار است بیش از ۵ میلیون دوز واکسن ظرف دو ماه تولید شده و در طول یک سال میزان تولید واکسن به ۴۰ میلیون دوز برسد. پس از تامین نیاز این کشور قرار است واکسن‌های تولید شده در مصر به سایر کشورهای آفریقایی و خاورمیانه صادر شود.

تا کنون کشور مصر ۲۵۲.۶۹۰ مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و ۱۴.۶۷۰ مورد مرگ ناشی از آن را گزارش کرده است.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطرات تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علائم بیماری کووید ۱۹ است. بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می‌شوند.

جهش ویروس کرونا در انگلیس، بزریل، هندوستان و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدیدی را در جهان به وجود آورده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha