چین بیش از ۱.۵ میلیارد دُز واکسن کرونا به کشورهای جهان ارسال کرد

تهران- ایرنا- مدیر اداره ملی همکاری‌های توسعه بین‌المللی چین گفت این کشور از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۱.۵ میلیارد دُز واکسن کرونا به سراسر جهان ارسال کرده است.

به گزارش ایرنا از تلویزیون «سی جی تی ان»، لو جائوهویی روز سه شنبه طی یک کنفرانس خبری در پکن افزود: این مقدار واکسن به ۱۰۶ کشور و ۴ سازمان بین‌المللی تحویل داده شده است.

به گفته وی سال گذشته نیز چین مقدار زیادی لباس، ماسک و دستگاه تنفس مصنوعی را به ۱۵۰ کشور و ۱۳ سازمان بین‌المللی ارسال کرده بود.

لو گفت که در ماه آوریل، زمانی که نوع دلتا کرونا باعث شیوع مجدد کووید-۱۹ در کشورهای همسایه چین از جمله نپال، افغانستان، لائوس، کامبوج، میانمار و سریلانکا شد؛ چین بلافاصله با ارائه مخازن، ژنراتورهای اکسیژن و هواکش‌ها به نیازهای آنها پاسخ داد.  

وی افزود: چین تاکنون ۸۰ میلیون دُز واکسن کووید-۱۹ و ۱۲ تیم متخصص را به کشورهای همسایه ارسال کرده است. علاوه بر این، بیش از ۱۰۰۰ جلسه آموزش ویدیویی برای کادر پزشکی کشورها هم برگزار شده است.

 جو لیوجون نایب رئیس این مرکز نیز گفت که چین تمام تلاش خود را برای کمک به کشورهای آفریقایی آسیب دیده از COVID-۱۹ انجام می دهد تا از مشکلات اقتصادی بهبود یابند.

به گفته وی، این کمک ها شامل ارسال ۱۲۰ محموله کیت آزمایش، دستگاه تنفس مصنوعی و واکسن کووید-۱۹ به ۵۰ کشور آفریقایی است.  تیم‌های متخصص چینی در تلاش‌های ضد همه‌گیری در ۱۷ کشور آفریقایی کمک می‌کنند.

 دنگ بوکینگ از دیگر مقامات این مرکز خاطرنشان کرد: ابتلای بیش از ۲۴۴ میلیون نفر و جان باختن ۴.۹۶ میلیون نفر دیگر بر اثر کرونا نشان می دهد شرایط فعلی یک زمان بحرانی است که کشورهای سراسر جهان را ملزم می‌کند به یکدیگر کمک کنند و با هم از این دوران سخت عبور کنند.

 دنگ گفت: امسال چین تلاش خواهد کرد تا ۲ میلیارد دُز واکسن کووید-۱۹ و ۱۰۰ میلیون دُز اضافی را برای کشورهای در حال توسعه ارسال کند.  

وی افزود، کشورش همچنین ۱۰۰ میلیون دلار به کواکس کمک خواهد کرد و به ترویج همکاری بین المللی واکسن ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha