سهم ۲۴۰میلیارد تومانی گیلان برای ساخت مسکن محرومان

رشت - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با اشاره به سهمیه سه هزار واحدی مسکن محرومان در استان گفت: ۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای مسکن محرومان در استان از سوی دولت اختصاص یافته است.

محمد اکبرزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای احداث هر واحد مسکونی ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ویژه بهسازی و ۳۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض از محل اعتبار دولتی و مابقی توسط مالک و خیرین محلی تامین می شود.

وی  اظهار داشت: تاکنون سه هزار واجد شرایط شناسایی شده به بانکهای عامل معرفی شدند که ۲ هزار و ۵۵۰ نفر به مرحله عقد قرارداد رسیده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان تصریح کرد: برای ۲ هزار و ۲۵ واح  پی کنی، ۵۲۵ مورد سربندی ، ۲۶۱ مورد سفت کاری انجام و اسکلت یک هزار و ۶۶۳ واحد نیز اجرا شده است، ضمن آنکه اسکلت ساختمان  ۹۲۶ واحد به پایان رسیده و ۱۱۳ واحد نیز آماده بهره‌برداری است.

اکبر زاده  با یادآوری اینکه این طرح برای تامین مسکن محرومان پیش بینی شده،  افزود: این طرح توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان‌ها شناسایی و محرومیت آنها به تائید دهیار و شورای اسلامی روستا رسیده است و خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی در اولویت طرح قرار دارند. 

وی اظهار داشت: علاوه بر طرح مسکن محرومان، تفاهم‌نامه‌هایی جهت ساخت و یا تکمیل واحد مسکونی برای خانوارهای دارای ۲عضو معلول و بیشتر، تفاهم نامه قرارگاه خاتم الانبیاء جهت ساخت واحد مسکونی برای خانوارهایی که سرپرست خانوار معلول و یا زن سرپرست خانوار باشد، تفاهم نامه طلاب جهت ساخت واحد مسکونی برای طلاب فاقد مسکن و همچنین طرح کمک بلاعوض به خانوارهای کم درآمد که خانه های در حال ساخت آنها به صورت نیمه کاره باقی مانده است در دست اقدام می باشد.

طرح احداث سه هزار مسکن محرومان با امضاء تفاهم نامه سه جانبه سازمان برنامه بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری گیلان از شهریور ماه سال گذشته آغاز شده است و سهمیه جدید به این رقم افزوده می شود.

گیلان با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت از متراکم ترین استانهای کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha