۳ تیر ۱۴۰۰، ۱۳:۴۰
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84380792
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

واگذاری همزمان واحدهای مسکن محرومان و بهسازی مسکن روستایی در گیلان

رشت- ایرنا- هشتصدمین واحد مسکن محرومان و ۱۱۰ هزارمین واحد مسکونی بهسازی مسکن روستایی گیلان، امروز (پنجشنبه) به صورت همزمان با حضور نماینده عالی دولت در استان و نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور واگذار شد.

به گزارش روابط عمومی  استانداری گیلان؛ ساخت سه هزار واحد مسکن محرومان سهمیه برای  گیلان پیش بینی شده است.

گزارش دیگری از روابط عمومی استانداری گیلان  حاکیست که استاندار گیلان در دیدار با نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور  با بیان اینکه سهم گیلان از  یکصد هزار واحد مسکونی محرومان، سه‌هزار واحد است، گفت: در این مسیر دستگاه های اجرایی، بنیاد مستضعفان و سپاه پاسداران نیز با بنیاد مسکن همراهی مستمر و موثری را دارند.

ارسلان زارع با اشاره به پرداخت عمده تعهدات دولت در خصوص پروژه های در دست اجرای بنیاد مسکن استان و انجام فرآیند تخصیص بخش باقیمانده از آن افزود: بهسازی برخی مساجد تاریخی و ارزشمند گیلان و اجرای پروژه های ورزشی همچون زورخانه در مرکز استان به واسطه رعایت استانداردهای لازم با نگاه معماری سنتی و بومی استان، از جمله برنامه های در دست اجرای بنیاد مسکن است.

وی به پیشتازی بنیاد مسکن استان در طرح اقدام ملی مسکن و نیز رویکرد مثبت حفظ محیط زیست و کاربری اراضی گیلان در بازنگری طرح‌های هادی اشاره و اضافه کرد: برای جلب مشارکت خیران مسکن ساز نیز آماده هرگونه همکاری هستیم چراکه کارهای خیرخواهانه حتی با یک واحد نیز ماندگار و ارزشمند است.

به گفته مدیرکل بنیاد مسکن گیلان  ۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای سه هزار واحد مسکن محرومان در استان از سوی دولت اختصاص یافته است.

 برای احداث هر واحد مسکونی ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ویژه بهسازی و ۳۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض از محل اعتبار دولتی و مابقی توسط مالک و خیرین محلی تامین می شود.

تاکنون سه هزار واجد شرایط شناسایی و به بانکهای عامل معرفی شده اند که ۲ هزار و ۵۵۰ نفر به مرحله عقد قرارداد رسیده اند.

واجدان شرایط طرح مسکن محرومان  توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان‌ها شناسایی و محرومیت آنها به تائید دهیار و شورای اسلامی روستا رسیده است و خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی در اولویت طرح قرار دارند. 

طرح احداث سه هزار مسکن محرومان با امضاء تفاهم نامه سه جانبه سازمان برنامه بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری گیلان از شهریور ماه سال گذشته آغاز شده و بهسازی مسکن روستایی نیز از سال ۸۴ بوده است.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از متراکم ترین استان های کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha