۲۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 2233
کد خبر: 84034124
۶ نفر

برچسب‌ها

کلنگ احداث دو هزار واحد مسکن محرومان در گیلان به زمین زده شد

رشت _ ایرنا _ ساخت دو هزار واحد مسکن محرومان در دومین روز سفر معاون رییس جمهوری با حضور نوبخت در گیلان به زمین زده شد.

محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه  در این آئین در روستای نرگستان شهرستان صومعه سرا گفت : ۱۰۰هزار واحد مسکن محرومین در کل کشور برای محرومین، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی زیر یکسال باید تحویل داده شود که ۲هزار واحد آن سهم گیلان است .

وی  در ادامه با اشاره به اینکه برای ۹۲طرح در قالب جهش تولید یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار تامین شده است افزود: ۴۸ طرح عمرانی از جمله راه آهن قزوین -رشت - بندر کاسپین ، جاده سازی محور پیربازار به ضیابر و ۸ کیلومتر تونل و پل منجیل به رودبار از کارهای زیربنایی است .

وی خاطرنشان کرد: دولت خود را براساس فرمایش امام خمینی در تامین نیاز مسکن محرومین موظف می داند و در این راستا ۲ هزار واحد در گیلان با حفظ شان مددجویان بدون هیچ گونه پیش پرداخت احداث می شود .
مدیرکل بنیاد مسکن گیلان نیز در حاشیه این مراسم در گفتگو با ایرنا اظهار داشت :  عملیات اجرایی ۲هزار واحد مسکن محرومین با جامعه هدف مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و حتی افراد که مسکن مستهلک و فرسوده  و غیر مناسب دارند امروز به صورت همزمان در روستای نرگستان شهرستان صومعه سرا آغاز می شود .
محمد اکبر زاده با اشاره به اینکه هر واحد ۷۵ متر مشخص شده است افزود: طی تفاهم نامه ای با سازمان برنامه و بودجه عملیات ساخت ۲ هزار مسکن اجرایی می شود و ۲۵ میلیون تومان بلاعوض و ۵۰میلیون تسهیلات با سود ۴درصد جمعا ۷۵میلیون تومان اختصاص پیدا می کند که شخص محروم از مسکن، در صورت آورده می تواند زیربنا را به دلخواه افزایش دهد.

وی در ادامه افزود: تامین منابع مالی تهیه نقشه و پروانه و حتی پروانه ساخت از دیگر خدمات بنیاد مسکن است که به صورت رایگان در این طرح اجرا می شود .

شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارای سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

گیلان با دو نیم میلیون نفر جمعیت از متراکم ترین استانهای کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =