۲ شهرستان کرمانشاه قرمز و نارنجی شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تغییر وضعیت کرونایی ۲ شهرستان استان خبر داد و گفت: با توجه به افزایش بیماران مبتلا به کرونا، شهرستان اسلام‌آباد غرب در وضعیت «قرمز» و گیلان‌غرب هم در شرایط «نارنجی» قرار گرفته ‌است.

دکتر «ابراهیم شکیبا» روز شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ‌اکنون شهرستان‌های پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، هرسین، سرپل‌ذهاب، صحنه و کرمانشاه در شرایط زرد کرونایی هستند و وضعیت شهرستان‌های ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین، جوانرود و روانسر هم آبی است.

براساس اعلام ستاد ملی کرونا، در وضعیت نارنجی یا پرخطر هم سطح شغلی سه و چهار تعطیل است و در وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر نیز همه مشاغل به جز موارد ضروری سطح یک تعطیل خواهد بود. در وضعیت زرد یا خطر متوسط فقط سطح شغلی چهار تعطیل خواهد بود.

همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به شهرستان‌های نارنجی و قرمز ممنوع خواهد بود.

بر این اساس اکنون تردد از ۲ شهرستان اسلام آباد غرب و گیلان غرب به شهرستان های دیگر و شهرستان های دیگر به این‌ دو شهرستان ممنوع است.

آن‌چنان‌که رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه بیان کرد، پایین آمدن استفاده شهروندان استان از ماسک و افزایش دید و بازدیدها و مسافرت‌های نوروزی مهم‌ترین دلیل افزایش مبتلایان به کرونا در استان بوده ‌است.

شکیبا اظهار کرد: در صورت کم‌توجهی مردم استان به شیوه‌نامه‌های بهداشتی بی‌شک ما در روزهای آینده شاهد افزایش تعداد مبتلایان و وخیم شدن وضعیت شهرستان‌های استان خواهیم بود.

او گفت: اگر مردم در زدن ماسک و رعایت فاصله فیزیکی مناسب سهل‌انگاری کنند، احتمال دارد فضای کل استان نارنجی و حتی قرمز شود و محدودیت‌های متعددی بر تردد و کسب‌ و کار شهروندان اعمال شود که طبعا به معنی داغدار شدن بسیاری از خانواده‌ها و آسیب دیدن معیشت بخش زیادی از شهروندان خواهد بود.

شکیبا به کرمانشاهی‌ها توصیه کرد که برای حفظ سلامت و معیشت استان، با زدن ماسک و پرهیز از مسافرت و مهمانی‌ها در مهار ویروس کرونا کمک و همراهی کنند.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون هزار و ۵۰۹ بیمار در استان کرمانشاه جان باخته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =