موتورسوار حامی جنگل وارد کرمانشاه شد

کرمانشاه - ایرنا - یک موتورسوار حامی جنگل پس از طی بیش از یک هزار کیلومتر وارد شهرستان کرمانشاه شده و مورد استقبال کارکنان اداره منابع طبیعی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، این موتورسوار که از همیاران طبیعت و از حامیان صیانت از جنگل های کشور به شمار می آید شهباز جلال پور نام دارد که سفر خود را از شهرستان گناوه در استان بوشهر آغاز کرده است.

این حامی جنگل پس از پیمودن مسافت یک هزار و ۵۰ کیلومتری و پس از پشت سرگذاشتن استان های چهارمحال بختیاری، لرستان و ایلام امروز دوشنبه وارد استان کرمانشاه شد.

این دوچرخه سوار ۳۵ ساله که سفر خود را با شعار" هر ایرانی، سه نهال" از تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ از شهرستان گناوه و با حمایت از طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت آغاز کرده است در بدو ورود به استان کرمانشاه مورد استقبال رییس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی استان، رییس و تعدادی از کارشناسان منابع طبیعی شهرستان قرار گرفت.

وی هدف خود را از این سفر ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و آگاه سازی مردم عنوان کرد و گفت: قرار است در همه استان هایی که در مسیر سفر وی قرار دارند اقدام به کاشت نهال کند.

این دوچرخه سوار گناوه ای در ادامه سفر خود فردا به سمت استان کردستان حرکت خواهد کرد و پس از آن به استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان ، البرز، قزوین ، زنجان ، همدان و در پایان به استان اصفهان سفر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، برنامه کاشت یک میلیارد اصله نهال در دولت سیزدهم برای حفاظت از خاک کشور از سال گذشته آغاز شده است و همسو با این رویکرد استان های مختلف باید تعهدات خود را در اجرای طرح عملیاتی کنند.

طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت از سال ۱۴۰۲ به مدت چهار سال و با کمک مردم، دستگاه های اجرایی، سازمان های مردم نهاد و جامعه شهری و روستایی اجرا خواهد شد.

مساحت جنگل ها و مراتع استان کرمانشاه یک میلیون و ۶۳۰ هزار هکتار است که رتبه ششم مساحت جنگل های زاگرس را داراست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha