۲۷ اسفند ۱۳۹۹، ۱۹:۰۱
کد خبرنگار: 907
کد خبر: 84268830
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مدارک داوطلبان شورای شهر گرمه در خراسان شمالی تایید شد

بجنورد- ایرنا- فرماندار شهرستان گرمه گفت: مدارک تمام ۴۶ داوطلب شورای اسلامی شهر در این شهرستان پس از بررسی کارشناسی ستاد انتخابات مورد تایید قرار گرفت.

علیرضا گل حسنی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود : از مجموع ۴۶ داوطلبی که برای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی در شهرهای گرمه، درق و ایور در شهرستان گرمه  نامنویسی کردند، ۴۱ نفر مرد و پنج نفر را زن هستند.
به گفته وی از بین داوطلبان ۱۹ نفر برای کرسی پارلمان شهری شهر گرمه، ۱۶ نفر برای درق و ۱۱ نفر نیز برای شهر ایور نامنویسی کردند.
وی اضافه کرد : در حال حاضر آمار داوطلبانی که برای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در این شهرستان ثبت نام کردند؛ سه برابر حد نصاب مورد نیاز برای کرسی پارلمان شهری است و این تعدد نامزدها می تواند فضای رقابتی بیشتری را برای مشارکت حداکثری فراهم کند.
فرماندار شهرستان گرمه میزان جمعیت ساکن در سه شهر گرمه، ایور و درق را به ترتیب ۱۱ هزار، پنج هزار و شش هزار نفر اعلام کرد.
استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در۲۴ شهر و مابقی در روستاهای این استان سکونت دارند و در آخرین انتخابات که مربوط به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود از بین ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر واجد شرایط اخذ رای حدود ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر در آن انتخابات رای دادند.

مردم شهرهای این استان باید در ۲۸ خردادماه سال آینده از بین داوطلبان شورای شهر ۲۰۷ نفر را به عنوان اعضای اصلی و علی البدل در این نهاد مردمی انتخاب کنند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha