معاون استاندار خراسان شمالی: صندوق‌های رای مسیر مطمئن به سمت توسعه است

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: هیچ مسیری مطمئن‌تر از صندوق‌های رای به سمت توسعه نیست و برای تحقق این مهم باید از ظرفیت شوراها حداکثر بهره را برد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری خراسان شمالی احمد برادران در نشست با بخشداران استان افزود: واگذاری اختیارات به مردم و شوراها مطمئن ترین مسیر برای رسیدن سریع تر به توسعه است.

وی بخشداران را نمایندگان عالی دولت در بخش ها و مجری سیاست های عمومی نظام دانست و اظهار داشت: بخشداران باید گفتمان مشترک ایجاد کنند و وظیفه آنان اجرای تصمیمات ستاد انتخابات کشور است.

 برادران با تاکید بر اینکه هیچ ماموریتی مهم تر از برگزاری انتخابات نیست، افزود: مبنای کار ما در انتخابات قانونمداری است لذا تمام بخشداران باید اشراف کامل بر قانون داشته باشند. 

وی افزود: تمامی مقدمات برگزاری انتخابات فراهم شده و هم اینک هیات های اجرایی مشغول بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای شهر هستند.

در مجموع برای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی در ۲۴ شهر این استان ۷۰۲ نفر نامنویسی کردند که ۶۲۰ نفر از این داوطلبان را مردان و مابقی را زنان هستند.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در ۲۴ شهر و مابقی در روستاهای این استان سکونت دارند و در آخرین انتخابات که مربوط به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود از بین ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر واجد شرایط اخذ رای حدود ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر در آن انتخابات رای دادند.

از  حدود هزار روستای و آبادی این استان بیش از ۸۰۰ روستای آن بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره پنجمین دوره خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =