۲۷ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۰
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 84370740
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آرای مردم گرمه خراسان شمالی در ۳۸ شعبه جمع‌آوری می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون فرماندار گرمه گفت: ۳۸ شعبه و ۷۶ صندوق اخذ رای در نقاط شهری و روستایی این شهرستان خراسان شمالی برای برگزاری انتخابات روز جمعه تدارک دیده شده است. 

مجتبی ملکی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این شهرستان ۱۹ هزار و ۱۷۶ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۴۷۶ نفر رای اولی هستند. 

وی افزود: در شهرهای این شهرستان ۴۰ نفر برای دستیابی به ۱۵ کرسی شورای اسلامی شهر با هم رقابت می کنند و در روستاها هم ۱۱۴ نفر برای ۵۱ کرسی شورای اسلامی در معرض انتخاب هستند.

ملکی افزود: در این شهرستان، ۴۶ نفر در سه شهر گرمه، درق و ایور برای شورای اسلامی ثبت نام کردند که با اعلام نتایج صلاحیت ها و انصراف برخی از نامزدها، اکنون ۴۰ نفر در گردونه رقابت حضور دارند.

معاون فرماندار گرمه اظهار داشت: در نقاط روستایی این شهرستان ۱۱۵ نفر  برای انتخابات شورای اسلامی ثبت نام کردند که صلاحیت ۱۱۴ نفر از این افراد تایید شده است و اکنون در معرض انتخاب هستند.

ملکی در بخش دیگر سخنان خود از آمادگی برگزاری انتخابات در این شهرستان خبر داد و گفت: مردم شهرستان در روستاها زلزله زده هم برای مشارکت در انتخابات آماده هستند، تدابیر لازم برای برگزاری این رویداد مهم در این مناطق اندیشه شده است.

معاون فرماندار گرمه تصریح کرد: مدارس و مساجد در روستاهای خسارت دیده از زلزله آماده حضور مردم در پای صندوق های رای هستند و در صورت نیاز، شعبه اخذ رای در چادر راه اندازی می شود.  

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha