۱۴ اسفند ۱۳۹۹، ۱۳:۰۷
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84252007
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام یمنی: اکثر مناطق استان مأرب آزاد شده است

۱۴ اسفند ۱۳۹۹، ۱۳:۰۷
کد خبر: 84252007
مقام یمنی: اکثر مناطق استان مأرب آزاد شده است

تهران – ایرنا- معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن روز پنجشنبه در گفت‌وگو با شبکه سی ان ان آمریکا گفت که اکثر مناطق استان مأرب یمن از اشغال ائتلاف سعودی و نیروهای وابسته به آن آزاد شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از سی ان ان، حسین العزی گفت: ۱۰ منطقه از ۱۴ منطقه استان مأرب یمن اکنون در کنترل نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن است.

وی افزود: تنها دو منطقه از جمله مرکز شهر مأرب در کنترل نیروهای عبد ربه منصور هادی رییس جمهور مستعفی، فراری و وابسته به سعودی است و در دو منطقه نیز درگیری ها ادامه دارد و در جریان است.

پیش تر کارشناسان مسائل نظامی و راهبردی یمن گفته بودند: مأرب از چهار جهت در محاصره است و موضوع آزادسازی این شهر از نظر ما پایان یافته است.

پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور به سمت استان اشغال شده مأرب همچنان ادامه دارد و این نیروها روز گذشته توانستند در نبردهایی که در حال حاضر در گذرگاه شرقی این استان در جریان است به پیروزی‌های بزرگی دست یابند.

منابع محلی در استانداری مارب گفتند که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ساعات گذشته نبردهای شدیدی را با نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان انجام دادند و توانستند از شمال به سمت شرق شهر مأرب پیشروی کنند.

پیشروی‌های نیروهای انصارالله برای آزادسازی شهر مارب از هفته گذشته آغاز شده است و شکست‌های سنگین نیروهای متجاوز موجب شد تا مقام‌های دولت مستعفی یمن از ریاض درخواست نیرو کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha