۹ اسفند ۱۳۹۹، ۲۳:۵۲
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84245382
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

المیادین از حملات موشکی و پهپادی یمن به اهداف حساس در عربستان خبر داد

تهران- ایرنا- شبکه المیادین شنبه شب از حملات موشکی و پهپادی نیروهای یمنی به اهداف حساس در عربستان خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، خبرنگار این شبکه در یمن از حمله موشکی و پهپادی نیروهای یمنی به مناطق مختلف عربستان از جمله به ریاض پایتخت این کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی در این حمله از موشک های بالستیک و پهپادهای انتحاری استفاده کردند.

در همین حال، شبکه الجزیره به نقل از رسانه های سعودی از حمله پهپادی از یمن به منطقه «خمیس مشیط» واقع در جنوب عربستان خبر داد.

از سوی دیگر ائتلاف سعودی مدعی رهگیری و انهدام موشک بر فراز مناطق شمالی ریاض شد.

برخی رسانه ها نیز از شنیده شدن صدای انفجار در آسمان شمال ریاض گزارش داده و افزودند: هواپیماهایی که قصد فرود در ریاض و جده را داشتند، تغییر مسیر دادند.

این حملات در حالی صورت می گیرد که در ساعات گذشته حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله صعده و مأرب ادامه داشته است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha