انصارالله یمن: تحریم های جدید مغایر ادعای آمریکا درباره صلح است

تهران- ایرنا- جنبش انصار الله یمن حریم های جدید از سوی آمریکا را محکوم و اعلام کرد که این اقدام با ادعای واشنگتن و ابراز تمایل آن به برقراری صلح در یمن، مغایرت دارد.

انصار الله روز چهارشنبه در بیانیه ای یادآورشد که تحریم های آمریکا چیز تازه ای نیست و  با ادعاها و ابراز تمایل این کشور به صلح مغایرت دارد و اقدامی علیه صلح و ادامه همراهی با تجاوز و محاصره علیه یمن است.

بیانیه افزود: این تحریم ها هیچ ارزشی ندارد و ما آن را محکوم می کنیم. آمریکا با اعمال تحریم ها و موارد دیگر همچنان یمن را مورد تجاوز قرار می دهد.

انصارالله همچین افزود که مواضع واشنگتن چتر حمایتی را برای متجاوزان به منظور حمله به ملت یمن فراهم می سازد.

این بیانیه با اشاره به درگیری های استان مارب افزود: مارب یکی از جبهه هایی است که دشمن از طریق آن برخی شهرستان ها را مورد حمله قرار می دهد.

بیانیه انصارالله ادامه داد که جبهه مارب مکانی است که دشمن از طریق آن سایر استان های مجاور مانند الجوف، صنعا و البیضا حمله کرد.

انصار الله همچنین به درگیری های ارتش و کمیته های  مردمی یمن با مزدوران سعودی اشاره و اعلام کرد که دشمن مارب را به لانه القاعده و داعش تبدیل کرده و آنها از طریق مارب و زیر چتر ائتلاف مورد حمایت آمریکا می جنگند. 

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که ۲ فرمانده جنبش انصارالله یمن را در لیست تحریمی این کشور قرار داده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است: «منصور السعدی» فرمانده نیروی دریایی  و «احمد علی احسن الحمزی» فرمانده نیروی هوایی انصارالله به لیست تحریم‌های آمریکا اضافه شدند.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا ماه گذشته (فوریه) جنبش انصارالله را از لیست تحریمی خود حذف کرده بود.

پیش‌تر سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفته بود که هیچ پیشرفت واقعی در مواضع دولت آمریکا برای پایان جنگ علیه یمن دیده نشده است.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا ماه گذشته (فوریه) جنبش انصارالله را از لیست تحریمی خود حذف کرده بود.

پیش‌تر سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفته بود که هیچ پیشرفت واقعی در مواضع دولت آمریکا برای پایان جنگ علیه یمن دیده نشده است.

ائتلاف سعودی از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته و آواره شدند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =