رییس قوه قضائیه: امنیت منطقه مرهون خون شهدا است

بغداد – ایرنا – رییس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار با جمعی از خانواده های شهدای عراق در سفارت ایران در بغداد تاکید کرد که امنیت، ایران، عراق و منطقه مرهون خون شهدا است.

به گزارش ایرنا،حجت الاسلام و المسلمین «سید ابراهیم رئیسی» در این مراسم که به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان ایران و عراق، از دیدار با خانواده های شهدای عراقی ابراز خرسندی کرد گفت: خون شهیدان امروز امنیت ایران؛ عراق و منطقه را تضمین کرده است.

جمهوری اسلامی ایران امتداد مکتب عاشورا است
وی با اشاره به اینکه جریان عاشورائیان و یزیدیان هنوز در عصر ما امتداد دارند تاکید کرد که نظام جمهوری اسلامی امروز در امتداد مکتب عاشورا و صهیونیست ها و آمریکایی و آنهایی که جنایت و فساد و قتل و کشتار می کنند در امتداد جریان یزدیان و جریان عمر بن سعد و جنایتکاران در صحنه عاشورا هستند.
به گفته وی، امروز آنکه بر سر مردم یمن بمب می اندازد، امتداد جریان یزدی است و آنکه از شرف و ناموس و قران و حرم اهل بیت (ع) و حرم حضرت زینب (س) و حریم مردم و مسلمانان و در برابر تجاوز بیگانگان می ایستد، امتداد عاشورا و عاشوراییان است.
وی در این سخنان به شهدای الحشد الشعبی، شهدای دفاع از حریم و حرم و شهدای اقدامات تروریستی، شهدای شیعه و اهل سنت و دیگر ادیان و همه کسانی که بستگان آنها برای دفاع از عراق، قرآن و ارزش های الهی و شهدایی که مظلومانه به شهادت رسیدند و همه شهیدان بزرگوار و همه کسانی که جان شیرین خود را برای حفظ حاکمیت کشور عراق از دست دادند، ادای احترام کرد و یاد و خاطره همه آنها را گرامی داشت.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت که تجلیل از مقام شهیدیان به تعبیر آیت الله امام خامنه ای «خودش شهادت است» یعنی تجلیل از خانواده، فرزند، همسر، پدر و مادر و بستگان شهید خودش شهادت است. 
رییس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران افزود که امروز بر همه مسوولان واجب است بدانند که مسوولیت آنها ثمره خون شهیدان است و میزهایی که بر آن تکیه زده اند در حقیقت متعلق شهیدان است همان طور که امنیت عراق، ایران و منطقه مرهون خون شهیدان است. 
وی شکرگزاری را اجرای پیام شهیدان دانست و گفت که پیام شهیدان خدمتگزاری خالصانه، حفظ سیادت، کرامت مردم و ایستادگی در مقابل دشمن و عمل به وظایف الهی و دوری از زخارف دنیا و ولایتمداری و بصیرت است. 
وی اضافه کرد که حضور ما امروز در محضر شهدا، عمل به وصیت شهیدان است.

شهیدان متعلق به جهان انسانیت هستند
حجت الاسلام و المسلمین تاکید کرد که شهدا زمان و مکان را در هم نوردیده اند و مربوط به یک زمان یا مکان و یا اقلیم خاص نیستند بلکه متعلق به امت اسلامی و جهان انسانیت هستند.
به گفته وی، همچنان که شهدای عاشورا در امتداد زمان و مکان همیشه حضور دارند، شهدای عراق و ایران و عالم اسلام در طول حیات انسان همواره متعلق به یک زمان و مکان خاص نیستند بلکه برای همه عصرها و نسل ها پیام چگونه زندگی کردن را دارند.
وی اضافه کرد که جلوه وحدت همه شهیدان اینک شهید حاج قاسم و شهید ابومهدی المهندس هستند و پیوند خون ها باعث وحدت اسلامی شده  است. 
وی ادامه داد که جای جای این منطقه خون مطهر شهیدانی است که برای دفاع از حق و عدالت شهید شدند، اینها تضمین کننده امنیت منطقه و پیوند بین ملت ها به ویژه دو ملت عراق و ایران هستند.
حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه شاید این سوال در خاطر خانواده های شهدا نقش ببندد که «چگونه انتقام خون فرزندان و کسان ما گرفته می شود؟ گفت: خون مطهر شهیدان متصل به خون «ثار الله» شده و خداوند تضمین کرده همچنان که انتقام خون اباعبدالله الحسین (ع) و علی اصغر کودک ششماهه امام (ع) را می گیرد، از خون کسانی که در دفاع از دین و ارزش های الهی جان گرامی خود را تقدیم کرده اند، نخواهد گذشت و انتقام آنها را خواهد گرفت.

آمریکا رو به افول گذاشته است
وی اضافه کرد که امروز عزت و اقتدار از آن مسلمانان است و وضعیت و شرایط در آمریکا و اسراییل را بنگرید که قدرت آمریکا رو به افول گذاشته است.
به گفته وی، امروز عزت و اقتدار رو به افزایش ایران اسلامی از جلوه ها و برکت های خون شهیدان است.

مقام معظم رهبری همواره آرزوی دیدن عراقی مقاوم را دارند
وی همچنین سلام گرم و صمیمی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را به خدمت خانواده های شهیدان ابلاغ کرد و گفت که معظم له همواره آرزوی دیدن عراقی قوی، مستقل، عزتمند و عراقی مقاوم در برابر امریکا و  دشمنان اسلام را دارند.
وی ابراز امیدواری کرد که به برکت خون شهیدان و صبر خانواده های شهدا، عراقی متدین و انقلابی و محب اهل بیت (ع) و مستقل و قوی شکل بگیرد.
رییس قوه قضائیه افزود که از اینکه خانواده های شهدا زینب وار سختی ها را تحمل کرده و پرچم مقدس شهدا را به دوش کشیده اید تقدیر می کنم.
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی با اشاره به شهادت امام حسین (ع) در کربلای معلی و پرچمداری زینب (س) در این قضیه افزود که شهدای کربلا نه فقط رستگاری نصیبشان شد بلکه خاکی که با خون آنها عجین شد، با خاک های دیگر متفاوت شده زیرا این خاک افلاکی شده است.
وی با طرح این سوال که ائمه اطهار (ع) چرا با اشک بنا دارند که قضیه امام حسین (ع) و عاشورا بماند؟ گفت: خون امام حسین (ع) قرار است در عالم نقش آفرینی کند.
وی تاکید کرد که یزدیان صف آرایی کرده اند و نمی خواهند پیام انسان ساز حسین بن علی (ع) و قران و دین، انسان ها را زنده بکند، در برابر یزدیان چه باید کرد آیا جز اقدام حسینی در برابر یزدیان راه دیگری متصور هست؟ 
به گفته وی، آنچه در مکتب اباعبدالله (ع) مهم است اینکه باید در خط حسین بن علی (ع) از دین و آموز های دینی پاسداری کنیم زیرا آینده از آن صالحین و متقین و یاران حسین بن علی (ع) خواهد بود.
وی تاکید کرد که عاشورا یک امتداد داشته و یزدیان هم یک امتداد دارند، امتداد عاشورا، مردان و زنانی است که در دفاع از حق و حقیقت به پا خاسته در مقابل ظلم و ستم می ایستند. 

دختر شهید عارف البصری: نباید جنایت های رژیم صدام فراموش شود
دختر شهید «عارف البصری» از موسسان حزب الدعوه اسلامی عراق که در دوره رژیم صدام به درجه رفیع شهادت نائل آمد نیز در سخنانی بر ضرورت عدم فراموش کردن جنایت های رژیم صدام تاکید کرد.
«زینب عارف البصری» نماینده پارلمان و دختر شهید البصری، با اشاره به جنایت های رژیم صدام در حق ملت عراق و جنگ تحمیلی هشت ساله علیه جمهوری اسلامی ایران گفت که نباید جنایت های رژیم صدام فراموش شود.

ام قصی: ابومهدی می دانست که در کنار حاج قاسم شهید می شود
«ام قصی» زن مجاهد عراقی که فداکاریش در دوره ظهور داعش در ۲۰۱۴ منجر به حفظ جان دهها جوان عراقی شد نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بود.
ام قصی با یادآوری خاطره ای از دیدارش با شهید ابومهدی المهندس گفت که ابومهدی المهندس در این دیدار به او یادآور شده بود که به همراه شهید قاسم سلیمانی به شهادت خواهد رسید.
تعدادی از فرزندان و همسران شهدا نیز در این مراسم از اهتمام ویژه جمهوری اسلامی ایران به خانواده های شهدا در داخل و خارج ایران تقدیر کردند.
«عون زرگوش» برادر سه شهید در جنگ با گروه تروریستی داعش که از کردهای فیلی عراق است گفت که دیدار با خانواده های شهدا و اهتمام به آنها، از ویژگی های خاص جمهوری اسلامی ایران است.
خانواده های شهدا در این مراسم بر ادامه مسیر مقاومت تا تحقق پیروزی کامل و اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق تاکید کردند.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha