رئیس قوه قضائیه ایران از موزه دستاوردهای قضایی عراق بازدید کرد

بغداد – ایرنا – رییس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه امروز (سه شنبه) از موزه دستاوردهای قضایی عراق بازدید کردند.

به گزارش ایرنا، در حالی که «فائق زیدان» رییس شورای عالی قضایی عراق، حجت الاسلام و المسلمین «سید ابراهیم رئیسی» را همراهی می کرد، از نمایشگاه دستاوردهای دستگاه قضایی عراق بازدید به عمل آمد.
این نمایشگاه در برگیرنده تاریخچه تاسیس دستگاه قضایی عراق در سده های گذشته از جمله مجموعه ای از احکام قضایی تاریخی است.
در بخشی از نمایشگاه نیز بخشی از ابزار آلات مجرمانه گروه تروریستی داعش به نمایش گذاشته شده است.
این ابزارآلات شامل کمربندهای انفجاری، ابزارهای شکنجه، قفس های اتهام و مجازات متخلفین از دستورالعمل های این گروه تروریستی است.
در این نمایشگاه، جنایاتی که گروه تروریستی داعش علیه ملت عراق مرتکب شده اند، در معرض دید هیات عالی رتبه قضایی جمهوری اسلامی ایران گذاشته شده است.
فائق زیدان در طول این بازدید، توضیحات لازم در خصوص بخش های مختلف نمایشگاه را به اطلاع حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی و هیات همراه رساند.
دو هیات عالی رتبه قضایی ایران و عراق امروز سه شنبه بعد از انجام رایزنی ها، سه یادداشت تفاهم همکاری در حوزه های همکاری قضایی، بازرسی و زندان ها امضا کردند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی و هیات همراه به دعوت رسمی فائق زیدان رییس شورای عالی قضایی عراق دوشنبه شب وارد بغداد شده و امروز صبح در مقر دستگاه قضایی عراق مورد استقبال رسمی همتای عراقیش قرار گرفت. 
رئیس قوه قضائیه کشورمان در ادامه قرار است با «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر، «برهم صالح» رییس جمهوری و «محمد الحلبوسی» رییس پارلمان عراق نیز دیدار و گفت وگو کند.
رییس قوه قضاییه در بدو ورود به بغداد در محل شهادت فرماندهان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و شهید حاج ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق در نزدیک فرودگاه بین‌ المللی بغداد حضور یافت و یاد و خاطره این شهیدان و همرزمانشان را گرامی داشتند. 
حجت الاسلام والمسلمین رییسی و هیات همراه شب گذشته در میان استقبال پرشور مردم عراق به زیارت حرم امامین کاظمین (ع )مشرف شدند.
یکی از مهمترین اهداف این سفر پیگیری پرونده ترور فرماندهان شهید مبارزه با تروریسم، سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس عنوان شده است.
دستگاه قضایی عراق اخیرا تعدادی را در پرونده ترور شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس متهم دانسته که در راس متهمان «دونالد ترامپ» رییس جمهوری سابق آمریکا قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha