پیروزی بایدن بازارهای سهام را سبزرنگ کرد

تهران – ایرنا - به گزارش امروز خبرگزاری فرانسه، پس از آنکه جو بایدن خود را پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کرد، شک و تردیدها کنار رفت و بازارهای جهانی با رونق روبرو شدند.

به گزارش دوشنبه ایرنا، گرچه ترامپ هنوز به شکست اذعان نکرده و تعدادی دعاوی حقوقی را نیز مطرح نموده، بسیاری باور دارند که بایدن رئیس‌جمهوری چهل و ششم آمریکا خواهد بود.

ناظران می‌گویند که اکنون توجهات به رویکرد بایدن در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی معطوف شده و نسبت رئیس‌جمهوری کم هیاهوتر از دوران چهارساله غول املاک جنجالی خوش‌بینی وجود دارد.

بازار سهام توکیو امروز پیشتاز بود و با رشدی دو درصدی رکورد ۲۹ سال اخیر را شکست. بازارهای اوراق بهادار هنگ‌کنگ، شانگهای، سیدنی، سنگاپور، سئول، ولینگتون، بمبئی و تایپه نیز همگی بیش از یک درصد رشد کردند. بورس بانکوک نیز بیش از ۲ درصد رشد کرد.

در اروپا هم بازارهای سهام پاریس، لندن و فرانکفورت با بیش از یک درصد رشد معاملات خود را آغاز کردند. در آن سوی اقیانوس اطلس نیز معاملات آتی وال‌استریت سبزرنگ بود و شاخص‌های داو، اس اند پی ۵۰۰ و نزدک بیش از یک درصد رشد کردند.

بایدن با کسب ۲۹۰ رأی گزینشگران در برابر ۲۱۴ رأی دونالد ترامپ، به‌عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهوری آمریکا انتخاب شد و کامالا هریس نیز به‌عنوان اولین زن، به‌عنوان معاون رئیس‌جمهوری این کشور برگزیده شد.

این نامزد حزب دموکرات در سومین دور نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در انتخاباتی نفس‌گیر ابتدا با هم‌حزبی‌های خود به رقابت برخاست و سرانجام در ماه اوت به‌عنوان نامزد رسمی این حزب برای رقابت با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری چهل و پنجم و نامزد حزب جمهوری‌خواه برگزیده شد.

بایدن شنبه شب در اولین توییت پس از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رئیس‌جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رأی دادند و چه آنهایی که به من رأی ندادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha