نخست وزیر کانادا: منتظر بازسازی روابط دوجانبه با آمریکا هستیم

تهران- ایرنا- جاستین ترودو نخست وزیر کانادا به عنوان نخستین رئیس یک دولت خارجی، دقایقی بعد از اعلام خبر پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، این پیروزی را به وی تبریک گفت.

وی در پیامی توییتری نوشت: «تبریک به جو بایدن و خانم کامالا هریس. کشورهای ما دوستانی نزدیک، شریک و همپیمان هستند. ما روابطی داریم که در سطح جهانی یگانه است. من مشتاقانه در انتظار آینده همکاری های دوجانبه و بازسازی آن با شما دو نفر هستم.»
جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن رنگین پوست، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

این نامزد حزب دموکرات در سومین دور نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در انتخاباتی نفس‌گیر ابتدا با هم‌حزبی‌های خود به رقابت برخاست و سرانجام در ماه اوت به عنوان نامزد رسمی این حزب برای رقابت با دونالد ترامپ رئیس جمهوری چهل و پنجم و نامزد حزب جمهوریخواه برگزیده شد.

بایدن شنبه شب در اولین توئیت پس از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رئیس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =