فرماندار: نصب آب شیرین‌کن مشکلات بی آبی چابهار را مرتفع می‌کند

چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: نصب و راه‌اندازی آب شیرین‌کن و تصفیه‌خانه در مقیاس کوچک در نوار ساحلی می‌تواند بخشی از مشکلات بی آبی این شهرستان را مرتفع و مردم تشنه را بعد از سالها سیراب کند.

به گزارش ایرنا، رحمدل بامری روز پنجشنبه در نخستین نشست کارگروه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان شهرستان چابهار اظهار داشت: رفع معضل بی آبی در شهرستان چابهار با وجود آب‌های بی‌کران دریا و آب پایدار نیازمند همت بخش خصوصی و حمایت دولت است.

وی نوسازی و سازماندهی شبکه آب و ارتقاء شاخص بهره مندی مردم شهر و روستاها از آب آشامیدنی سالم را خواستار شد و افزود: پیگیری ها در سطح ملی و استانی بایستی قوی‌تر و جدی‌تر انجام شود تا بتوان مردم را بعد از سالها از آب شبانه روزی سالم و بهداشتی بهره مند کرد.

فرماندار چابهار افزود: دهستان کمبل سلیمان در نزدیکی شهر چابهار فاقد شبکه آبرسانی است در حالی که تنها ۱۷ کیلومتر با شبکه سد زیردان فاصله دارد.

وی اظهار امیدواری کرد که این مشکلات در کوتاه ترین زمان ممکن با استفاده از ظرفیت اعتبارات ملی، استانی و خیران و پیگیری نماینده مجلس برطرف شود.

بامری بر تکمیل و بهره برداری شبکه های آب دهستان کمبل سلیمان از طریق سد زیردان، نوسازی و ایجاد شبکه لوله کشی در روستاهای فاقد شبکه و روستاهایی که نیازمند نوسازی و افزایش ناوگان آبرسانی سیار هستند تاکید کرد.

معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار با اشاره به وجود هوتک(گودال جمع آوری آب های باران برای استفاده انسان و احشام ) گفت: ساماندهی هوتک‌ها، حصارکشی و فنس کشی اطراف آنها از ضرورتها است تا شاهد از دست رفتن کودکان در این گودالها نباشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =