استاندار: ارتقا زیرساخت‌های سیستان و بلوچستان نیازمند ۶۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار است

زاهدان - ایرنا - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۶۰۰ هزار میلیارد ریال برای ارتقا شاخص‌های زیربنایی استان نیاز داریم تا بتوانیم بخشی از عقب ماندگی‌های این نقطه از ایران اسلامی را جبران کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد کرمی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ایرانشهر اظهار کرد: دولت سیزدهم بطور ویژه تلاش می‌کند، طرح های زیرساختی سیستان و بلوچستان را به شاخص های استاندارد کشوری برساند.
وی افزود: یکی از طرح های مهم سیستان و بلوچستان تکمیل راه آهن زاهدان به چابهار است که تلاش می‌کنیم این مگاپروژه تا پایان سالجاری به بهره‌برداری برسد، چرا که اجرا و تکمیل آن می‌تواند نقش موثری در بهبود شاخص‌های اقتصادی استان و حتی کشور داشته باشد.
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: از مدیران استانی انتظار می رود؛ با جدیت پیگیر طرح های مربوط به هر دستگاه باشند و در صورت وجود مانع یا مشکل موارد را به منظور پیگیری و حصول نتیجه مطلوب گزارش کنند.
وی گفت: همه مسوولان باید در میدان حضور داشته باشند و بر اجرای طرح ها نظارت و در انجام کار مردم نیز خودشان به یاری مردم بروند نه اینکه در اتاق‌های کارشان منتظر مراجعه مردم باشند.
کرمی ادامه داد: کنترل و نظارت در اجرای هر طرح بسیار مهم است و اگر مسوولی در انجام امور محوله کوتاهی و کم کاری کرد، باید منتظر برخوردی شدید از سوی ما و نهادهای نظارتی باشد.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مسوولیت‌ها و مناصبی که در اختیار داریم؛ همگی امانت است که باید از این فرصت برای خدمت به مردم و رسیدن به رضای الهی بهره گیری کنیم.
وی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم راه آهن زاهدان به چابهار تا پایان سال به بهره‌برداری برسد که این امر می‌تواند نقش موثری در تسهیل مبادلات تجاری با کشورهای همسایه و حمل و نقل کالا داشته باشد.
کرمی افزود: وجود ظرفیت‌های بی نظیر سیستان و بلوچستان در حوزه کشاورزی، اقتصاد، کشاورزی و معادن از اهمیت فراوانی برخوردار است.
وی خطاب به مدیران بیان کرد: از روزمرگی دوری کنید چرا که کار و تلاش عین عبادت است بنابراین تا می‌توانید در راستای گره گشایی از کار مردم تلاش کنید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha