۹ مرداد ۱۳۹۹، ۱۵:۱۰
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 83890884
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار شاهرود: تمدید اجاره با بیش از ۱۵ درصد افزایش تخلف است

شاهرود - ایرنا - فرماندار شاهرود گفت : تنظیم قرارداد تمدید اجاره توسط مشاوران املاک با قیمتی بیش از ۱۵ درصد افزایش به نسبت کرایه بهای پرداختی سال قبل، ممنوع است .

نادر فخری پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به برگزاری نخستین نشست ستاد ساماندهی و اجاره مسکن شهرستان شاهرود، اظهار داشت: همه مشاوران املاک شاهرود ملزم به اجرای مصوبات این نشست هستند و با هرگونه تخلف برخورد شدید می شود.

وی درباره تصمیم گرفته شده درباره نرخ فروش املاک در شاهرود نیز بیان کرد: ۱۰ کارشناس خبره از سوی اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان شاهرود انتخاب شدند که املاک سطح شهر را برای فروش قیمت گذاری می کنند و هیچ یک از صاحبان املاک اجازه فروش با بیشتر از نرخ کارشناسی شده را ندارند.

معاون استاندار سمنان اضافه کرد: مشاوران املاکی که به اجرای مصوبات این نشست کمک کنند از مشوق هایی از سوی شهرداری و اداره امور مالیاتی بهره مند می شوند و از طرفی با مشاهده هرگونه تخلف از سوی این مشاوران، نسبت به تعطیلی و  معرفی واحد صنفی به اداره تعزیرات حکومتی و یا معرفی به هیات نظارتی که به این منظور در اداره صمت تشکیل شده است، اقدام می شود.

فخری یادآور شد: تکرار بیش از سه مرتبه تخلف، تمدید نشدن پروانه فعالیت مشاوران املاک را در پی دارد.

وی همچنین همکاری شهروندان شاهرودی را برای اجرای مصوبات این نشست خواستار شدو گفت: مردم با پیوستن به پویش "نه به گرانی مسکن" و" نه به گرانی اجاره" ضمن کمک به اجرای طرح یادشده، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، آن را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ به تعزیرات حکومتی گزارش دهند.

فرماندار شاهرود از شناسایی خانه های خالی شاهرود در روزهای آتی نیز خبر داد و گفت: تصمیماتی که در نشست امروز گرفته شد به سرعت با نصب بنر در سطح شهر و بر روی خودروهای حمل و نقل عمومی و نیز از رسانه ها به اطلاع مردم رسانده می شود.

فخری با اشاره به مصاحبه دادستان کل کشور درباره شکایت از مستأجران نیز گفت: رسیدگی به شکایت صاحب خانه ها از مستأجرانی که افزایش بیش از ۱۵ درصدی در تمدید اجاره بها را نپذیرفتند ، تا پایان شیوع ویروس کرونا امکان پذیر نیست.

شهر شاهرود با سه هزارو ۵۰۰ هکتار وسعت حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha