۳۵ درصد متقاضیان اقدام ملی مسکن در شاهرود آورده اولیه واریز نکردند

شاهرود – ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان با بیان اینکه ۳۵ درصد از ثبت نام کنندگان در طرح اقدام ملی مسکن وجه تعیین شده را واریز نکردند افزود: کسانی که تا پایان شهریور آورده اولیه را واریز نکنند از فهرست حذف و افراد دیگر جایگزین می‌شوند.

به گزارش ایرنا ، امیر عمیدی روز شنبه در نشست شورای مسکن شهرستان شاهرود افزود: در سه نوبت ۲ هزار و ۷۶۸ نفر در سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۳۲ نفر واجد شرایط تشخیص داده شده و به بانک مسکن معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه از تعداد واجدین شرایط ۲۱۴ نفر آورده اولیه را واریز کردند، تصریح کرد: ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه سهم متقاضی است و مبلغ  ۱۰۰ میلیون تومان هم وام مسکن به آنان تعلق می گیرد.

به گفته وی بقیه هزینه ساخت با پیشرفت طرح در مراحل بعدی از متقاضی دریافت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان ادامه داد: سهمیه تعیین شده برای شهرستان شاهرود ۱۴۱۶ واحد است.

عمیدی با بیان اینکه در اقدام ملی مسکن ۲ طرح برای شاهرود  در نظر گرفته شده ، اظهار داشت: ۲ طرح ۹۶ واحدی در شهرک های کوثر و فدک در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه کار تهیه نقشه ها و سایت پلان منطقه در شهرک فدک دردست انجام است، ابراز داشت: اجرای طرح در مرحله کسب پروانه و انتخاب پیمانکار است.

به گفته وی بقیه افرادی که ثبت نام کرده اند هم به مرور زمان تایید صلاحیت شده  و با واریز آورده اولیه به بانک معرفی خواهند شد.  

عمیدی با بیان اینکه ۹۵ نفر از شهرهای بیارجمند، مجن، میامی، کلاته خیج و بسطام هم در این طرح ثبت نام کرده اند، افزود: زمین مورد نیاز در این شهرها تامین شده و در صورت واریز وجه توسط متقاضیان عملیات اجرایی آغاز می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان با اشاره به اینکه در طرح مسکن مهر ۲ هزار و ۳۲۰ متقاضی ثبت نام کرده بودند، ادامه داد: تاکنون ۸۴۱ واحد تکمیل و تحویل داده شده و هزار و ۴۷۹ واحد باقیمانده که به صورت خود مالک و یا دارای مشکل حقوقی هستند که تکمیل آنها نیز در دستور کار است.

وی با بیان اینکه پایان سال گذشته ۳۱۸ واحد از مسکن مهرکه فاقد معارض بود، تحویل داده شد، اظهار داشت: هم اکنون ۳۵ واحد از مسکن مهر در حال نصب و راه اندازی آسانسور است.

فرماندار شاهرود هم در این نشست گفت: تعداد هزارو ۴۷۹ واحد نیمه ساخته در شاهرود وجود دارد که باید تعیین تکلیف شده و ساخت آن به اتمام برسد.

نادر فخری با بیان اینکه ۳۴ واحد مددجویان اداره بهزیستی تا ۲۰ روزدیگر تحویل داده می شود، افزود: یکی از طرح های خوب دولت طرح اقدام ملی مسکن است که هم اکنون در این شهرستان کار ساخت ۱۹۲ واحد از این طرح آغاز شده است.

 وی با بیان اینکه طرح ۹۶ واحدی شهرک کوثر با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی ادامه کار می دهد، تصریح کرد: عملیات اجرای طرح ساخت ۷۲ واحد هم در کنار این مجموعه تا ۲۰ روز آینده آغاز می شود.

فخری با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح ۹۶ واحدی شهرک فدک  نیز تا یک ماه آینده آغاز می شود، ابراز داشت: صدور پروانه ساخت، تهیه طرح محاسبه تاسیسات و فراخوان پیمانکار نیز در دست انجام است.

وی با اشاره به اینکه سهمیه شهرستان در این طرح قابل افزایش است، اظهار داشت: افرادی که به موقع آورده اولیه را واریز می کنند در اولویت مکان زمین های مرغوب تر قرار می گیرند.

به گفته وی تعداد ۱۴۴ واحد از تعاونی مسکن فرهنگیان با حمایت دستگاه های خدمات رسان تا ۹ ماه آینده تحویل داده می شوند.

فرماندار شاهرود از مسوولان خواست با تلاش بیشتر و مدیریت زمان نگرانی متقاضیان مسکن را برطرف کرده و رضایتمندی شهروندان را فراهم کنند.

وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح « اقدام ملی تأمین مسکن » را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی نموده است. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مدیریت احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی از این برنامه را در شهرهای کشور با اولویت شهرهای با جمعیت کمتر از یکصد هزار نفر بر عهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =