مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان: خانواده‌های روستایی دارای ۲ معلول خانه‌دار می‌شوند

شاهرود - ایرنا - مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت : خانواده‌هایی که دارای ۲ فرزند معلول هستند با کمک این نهاد ، بهزیستی و بنیاد مستضعفان خانه‌دار می‌شوند.

علی رضا فلاحی شامگاه پنجشنبه در دیدار با معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود افزود : به هر کدام از این خانواده ها ۴۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه و ۳۶ میلیون تومان کمک بلاعوض داده می‌شود.
 مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان تصریح کرد: در طرح اقدام ملی شهرستان شاهرود ۲۴ واحد از پروژه ۹۶ واحدی در نظر گرفته شده درحال ساخت است.
وی ابراز داشت: طرح تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی بدون هیچ محدودیتی در سطح روستاهای شهرستان قابل پرداخت است.
فلاحی قول مساعد برای ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های کم برخوردار شاهرود در صورت تامین زمین را داد و خاطرنشان کرد: این امر موجب کاهش قیمت مسکن و کمک به قشر محروم، آسیب پذیر و کم برخوردار خواهد شد.
 معاون استاندار و فرماندار شاهرود هم در ابن نشست ضمن تقدیر  از اقدامات  بنیاد مسکن گفت : از طرح و برنامه‌های بنیاد مسکن نسبت به این شهرستان استقبال کرده و پیگیری موضوعات مطرح شده را در دستور کار قرار می دهد.
در این نشست مقرر شد هرچه سریع تر طراحی حریم جدید ۶ روستای همجوار شهر شاهرود به اتمام برسد و مشکلات حریم آنها مرتفع گردد.

 ۵.۵ هکتار زمین در استان سمنان برای اجرای مرحله اول ثبت نام طرح ملی اقدام مسکن و ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع در مرحله دوم به این طرح اختصاص یافت.

استان سمنان ۷۰۲ هزار نفر جمعیت دارد و  وسعت آن۹۷ هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =