کشف ۶۰ دستگاه استخراج ارز در شهرستان بهار

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۲۰:۰۱
کد خبر: 83789169
کشف ۶۰ دستگاه استخراج ارز در شهرستان بهار

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان همدان اظهار داشت: ۶۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش یک میلیارد ۲۰۰ میلیون تومان در شهرستان بهار کشف شد.

سردار بخشعلی کامرانی صالح روز شنبه اظهار داشت: با اشراف اطلاعاتی ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بهار مشخص شد، یک واحد دامداری غیرفعال در یکی از مناطق این شهرستان با تغییرکاربری غیرمجاز مبادرت به نصب و استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال کرده است.

وی افزود: ماموران در بازرسی از این محل دستگاه های استخراج ارز دیجیتال را کشف کرده و انشعاب برق مصرفی غیرمجاز این دامداری توسط نماینده اداره برق جمع آوری شد.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه یک متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد اضافه کرد: پلیس با بسیج تمام امکانات و با اقتدار با هرگونه فعالیت مجرمانه به خصوص فعالیت هایی که با سودجویی به اقتصاد کشور لطمه می‌زند برخورد می‌کند.

کشف ۲۶ کیلوگرم تریاک در همدان

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: در پی تلاش های اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر این استان، یک باند که قصد انتقال مواد مخدر از استان های جنوبی به استان‌های مرکزی را داشت، شناسایی شد.

سردار کامرانی صالح افزود: با اقدامات اطلاعاتی، خودرو این قاچاقچیان در شهرستان اراک شناسایی و با همکاری کارکنان انتظامی همدان و استان مرکزی در یک عملیات غافلگیرانه متوقف و در بازرسی از جاساز این خودرو، ۲۶کیلوگرم تریاک با لفافه کشف، ۶ متهم دستگیر و ۲ دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

وی اضافه کرد: اشراف و تعامل اطلاعاتی، عملیاتی ۲ رویکرد موثر در ناجا است که ظرفیت های گسترده‌ای را برای مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر ایجاد می‌کند.

کشف آرد قاچاق در همدان

فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: در پی کسب خبری مبنی بر این که یک دستگاه خودرو پیکان وانت حامل کالای قاچاق است، بررسی موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۷ قرار گرفت.

سرهنگ جمشید باقری افزود: ماموران این کلانتری با گشت زنی هدفمند، خودرو یاد شده را در بلوار ارتش همدان مشاهده و توقیف کردند که در بازرسی از آن ۴۰ کیسه آرد ۴۰ کیلوگرمی قاچاق در مجموع یک تن و ۶۰۰ کیلوگرم آرد کشف شد.

وی با بیان اینکه ارزش این محموله برابر نظر کارشناسان هشت میلیون تومان برآورد شده است خاطر نشان کرد: ۲ متهم در این راستا با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

دستگیری هشت سارق در همدان

فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: باتلاش ماموران انتظامی این شهرستان، کار اطلاعاتی شبانه روزی و اجرای چند مرحله طرح در نقاط جرم خیز طی ۴۸ ساعت گذشته هشت سارق توسط ماموران کلانتری های دستگیر شدند.

سرهنگ باقری افزود: متهمان پس از انتقال به مقر انتظامی، به ۶ فقره سرقت اعتراف کردند که مالباختگان شناسایی و سارقان تحویل مرجع قضائی شدند.

وی اضافه کرد: همچنین در ۴۸ساعت گذشته در راستای طرح توقیف موتورسیکلت‌های مزاحم در پارک ها و تفرجگاه ها نیز ۱۵ دستگاه موتورسیکلت توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.

سرهنگ باقری ضمن تقدیر از مشارکت شهروندان با پلیس از آنها خواست هر گونه رفتار و حرکات مشکوک را بی‌درنگ به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف کالای قاچاق در اسدآباد

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: در پی اخبار و اطلاعات واصله و همچنین کار اطلاعاتی مبنی بر انتقال شبانه محموله کالای قاچاق به صورت کاروانی و باندی از مسیرهای مواصلاتی شهرستان اسدآباد به سمت کردستان، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

سردار کامرانی صالح افزود: کارکنان پلیس آگاهی استان با همکاری کارکنان انتظامی اسدآباد در یک عملیات پلیسی شبانه اقدام به کنترل خودروهای عبوری و گشت زنی در سطح محور کردند.

وی بیان کرد: تیم های پلیس پنج دستگاه سمند و پژو ۴۰۵ حامل کالای قاچاق را شناسایی کردند اما آنها با بی توجهی به دستور ایست پلیس، به سرعت از محل متواری شدند.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: در یک عملیات پلیسی، این خودروها  متوقف و در این عملیات هفت متهم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند؛ همچنین در بازرسی از این وسایل نقلیه پنج‌هزار و ۲۵۰ ثوب البسه و ۱۲۰ عدد کیف زنانه قاچاق کشف شد.

سردار کامرانی صالح با اشاره به این که ارزش محموله کشف شده برابر نظریه کارشناسان، ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده، گفت: متهمان به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان اسدآباد معرفی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha