۱۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 1463
کد خبر: 83806042
۰ نفر

برچسب‌ها

وقوع ۴۶ فقره جعل سند در همدان

همدان- ایرنا- مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری همدان از افزایش جعل در این استان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال ۴۶ فقره جعل سندهای گوناگون کشف و جاعلان به دستگاه قضایی ارجاع شدند.

محمد علی‌محمدی روز یکشنبه در جلسه اعضای کمیته مبارزه با جعل اسناد استان همدان اظهار داشت: براساس آمارهای ثبت شده بیشترین جعل در زمینه اسناد مالکیت، خودرو، مسکن و چک پول است.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری همدان با اشاره به افزایش آمار جعل نسبت به سال قبل گفت: پارسال ۳۳ فقره جعل سند در سحطح استان رخ داده بود.

وی خاطرنشان کرد: تغییر کاربری اراضی کشاورزی به مسکونی به ویژه در مناطق روستایی و حاشیه شهر نمونه هایی از جعل سند است که با آن مواجه هستیم و باید راهکاری برای این موضوع اندیشیده شود.

علی‌محمدی یکی از راه های جلوگیری از وقوع این جرم را ارسال مکاتبه های اداری از طریق شبکه دولت ذکر کرد و گفت: باید از ارسال نامه های استعلام و یا دیگر نامه های اداری توسط ارباب رجوع خوداری شود تا زمینه وقع جعل فراهم نشود.

وی به پرهیز از برخوردهای جزیره ای دستگاه های اجرایی و ارگانهای مختلف تاکید کرد و افزود: هنجارشکنان و متخلفان از قانون چند قدم جلوتر هستند و هرچقدر مبادی تخلف بسته می شود از درهای دیگر وارد می شوند تا به مقصد خود برسند که مقابله با این امر نیازمند هم افزایی بیشتر است.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری همدان ریشه بسیاری از جرائم را ناآگاهی مردم به ویژه روستائیان و حاشیه نشینان دانست و گفت: باید به دنبال راهکاری مناسب و مستمر برای اطلاع رسانی باشیم. 

علی‌محمدی راه اندازی استودیو پلیس در صدا و سیما را پیشنهاد داد و تاکید کرد: اگر ناجا پیشقدم شود می توان از طریق این برنامه مردم را در جریان مسائل مختلف قرار داد و آگاهی های مورد نیاز و هشدار و تذکرهای لازم را به آنها ارایه کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =