کلاهبرداری ۲۰۰ میلیون تومانی از طریق بیت کوین در همدان

همدان- ایرنا- رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی همدان گفت: اعتماد بی‌جا برای ایجاد حساب کاربری خرید ارز دیجیتال زمینه ساز کلاهبرداری ۲۰۰ میلیون تومانی شد.

سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: یک شهروند برای خرید ارز دیجیتال(بیت کوین) به علت نداشتن اطلاعاتی از نحوه خرید، از یکی از آشنایان کمک می‌خواهد و این فرد اقدام به ایجاد یک حساب کاربری برای او می‌کند.

وی اضافه کرد: پس از ایجاد این حساب و نقل و انتقال پول، متهم رمز این حساب را تغییر می‌دهد و حساب کاربری با رمز جدید ایجاد می‌کند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی همدان ادامه داد: پس از مدتی صاحب اصلی این حساب متوجه جابجایی هایی شد که برای پیگیری موضوع با در دست داشتن شکوائیه ای به پلیس فتا مراجعه کرد.

سرهنگ سرخوش نهاد اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا با انجام یکسری اقدام های فنی، متهم ۳۹ ساله را شناسایی و در یک عملیات دستگیر کردند و متهم در بارجویی ها به جرم خود با هدف کسب منافع مالی اعتراف کرد و با قرار مناسب راهی زندان شد.

وی تاکید کرد: افراد برای کسب سود و درآمد در حوزه‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که آشنایی و تخصصی در این زمینه دارند در غیر اینصورت باید به دیگر روش‌های درآمدزایی روی آورند.

بیت کوین (نام لاتین:Bitcoin؛ نماد:BTC)، یک پول یا ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده می‌شود و شبکه این ارز دیجیتال به صورت غیر متمرکز و کاربر به کاربر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha