۱۸ فروردین ۱۳۹۹، ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 750
کد خبر: 83740488
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اهدای ۲ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده به مراکز درمانی شاهرود

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود گفت: ۲ هزار لیتر محلول ضدعفونی دست و محیط با امکانات آزمایشگاهی و به کارگیری متخصصان در این واحد دانشگاهی با هدف مقابله با ویروس کرونا تولید و تحویل مراکز درمانی شد.

سید احمد ابوالقاسمی‌فر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  با مرمت و راه اندازی دستگاه تقطیر مایع به مایع موجود در آزمایشگاه مهندسی شیمی و گرفتن مجوزهای لازم توسط شرکت" کیمیا طیران ذکریا" مستقر در مرکز رشد این دانشگاه موفق به تولید این محصول شدیم.

وی با بیان اینکه این واحد دانشگاهی آمادگی کامل برای انجام هرگونه فعالیت مربوط به پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا را دارد، تأکید کرد: تمامی توان آزمایشگاهی و کادر متخصص آزمایشگاهی این دانشگاه در این راستا بسیج شده است.

رییس دانشگاه آزاد واحد شاهرود با اشاره به اینکه این دانشگاه دارای 2 مرکز رشد با شرکت های فناور متعدد است، تصریح کرد: این دانشگاه دارای تجهیزات نادر" high tech "  در سطح استان است.

ابوالقاسمی فر ادامه داد: با استفاده از دستگاه " اتوکلاو " موجود در آزمایشگاه صنایع غذایی این واحد دانشگاهی روزانه حدود یک هزار ماسک بهداشتی تولید شده و به ستاد مقابله با ویروس کرونای شهرستان تحویل داده می‌شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با بیان اینکه می توان با همت مردم و مسوولان و همچنین دانشگاه‌ها بر بحران کرونا فائق آمد، خاطر نشان کرد: با اطاعت از شعار "جهش تولید" و پیروی از منویات مقام معظم رهبری و همچنین درک جایگاه دانشگاه‌ها ، توانستیم به عنوان نخستین دانشگاه در تهیه مواد ضد عفونی کننده و ماسک در سطح استان به این بحران وارد شویم.

ابوالقاسمی‌فر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود دارای یک بیمارستان آموزشی - درمانی با عنوان بیمارستان خاتمالانبیاء (ص) است، گفت:  در طول مدت شیوع  ویروس کرونا  این بیمارستان توانست بخش عظیمی از بار درمانی شهر را به دوش بکشد و بسیاری از بیماران بیمارستان امام حسین(ع) که کانون معالجه بیماران کرونایی بود به این بیمارستان ارجاع داده شدند و  نیروهای این بیمارستان همچون تمامی نیروهای  بهداشت و درمان کشور در مبارزه با این بیماری به صورت شبانه روزی این بیمارستان را فعال نگاه داشتند.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با تمام امکانات آزمایشگاهی و متخصصان خود در خدمت ستاد مقابله با کرونا شهرستان است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha