هفت مرکز بیماریابی کرونا در شرق سمنان راه‌اندازی شد

شاهرود - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود گفت: هفت مرکز خدمات جامع سلامت در شهرستان های شاهرود و میامی به صورت ۱۶ ساعته به منظور مراجعه افراد مشکوک به کرونا و تسهیل در بیماریابی فعالیت می‌کنند.

احسان بینش سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مردم با مراجعه به این مراکز توسط پزشک معاینه می شوند و به این ترتیب می توانند از وضعیت جسمانی خود مطلع شوند.
وی اضافه کرد: مسئولان معاونت بهداشتی بر این مراکز نظارت دارند و ضمن بازدید روند اجرای برنامه های بسیج ملی مبارزه با کرونا را بررسی می کنند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به غربالگری مبتلایان به کووید ۱۹ از طریق سامانه خود اظهاری وزارت بهداشت هم اشاره کرد و گفت: تاکنون ۹۲ درصد جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود غربالگری شدند.
بینش همچنین پیگیری در سامانه خود ارزیابی را ۸۴ درصد و میزان پیگیری فعال بیماران را ۹۲ درصد اعلام کرد.
وی با اشاره به ثبت همه تماس‌ها در نرم افزار معاونت پژوهشی و استخراج گزارش روزانه از نرم افزار هم اشاره کرد و گفت: راه اندازی اتاق مشاوره و استقرار نیرو در بیمارستان با همکاری معاونت پژوهشی و همچنن استقرار کارشناس بیماری‌ها در بیمارستان برای ثبت خدمت در سامانه " سیب " از دیگر فعالیت های این معاونت در خصوص مبارزه با کرونا است.
همچنین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با تأکید بر این که زنجیره گسترش کرونا هنوز قطع  نشده، افزود: در صورت رعایت نکردن موازین بهداشتی و عمل نکردن به توصیه های پزشکان و کارشناسان، شاهد موج بعدی این بیماری خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹»  اواسط دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

این ویروس در حال حاضر در بیش از ۱۰۰ کشور از جمله ایران شیوع یافته است.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت امروز اعلام کرد: تاکنون ۷۴هزار و ۸۷۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به چهار هزار و ۶۸۳ نفر رسید.

کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۲۶ فروردین)  بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه های علوم پزشکی هزار و۵۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور به ۷۴ هزار و ۸۷۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =