یک هزار و ۹۰۰ بسته بهداشتی به کارکنان بهداشت و درمان شاهرود اهدا شد

شاهرود- ایرنا- معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از اهدای یک هزار و ۹۰۰ بسته بهداشتی به کارکنان بهداشت و درمان  در بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی، اورژانس ۱۱۵ و همچنین بیماران خاص خبر داد.

سولماز میرزامحمدی روز دوشنبه گفت : اهدای این بسته‌ها با هدف تبریک سال نو و قدردانی از زحمات پزشکان و پرستاران بیمارستان امام حسین (ع) آغاز شد.

وی افزود: این دسته از همکاران به دلیل مشغله بسیار و قرار گرفتن در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا امکان تهیه این اقلام را برای خانواده های خود نداشتند.

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، یادآور شد: در این بسته‌ها تعدادی ماسک، محلول ضدعفونی کننده، الکل، صابون و تقویم در اختیار همکاران و همچنین بیماران خاص که نیازمند حمایت بودند، قرار گرفت.

میرزا محمدی با بیان اینکه در اهدای این بسته‌ها مراکز درمانی نسبت به مراکز سرپایی در اولویت قرار دارند، اظهار داشت: معاونت غذا و دارو این شهرستان از اسفندماه  در نخستین گام تأمین ملزومات حفاظت فردی پزشکان و پرستاران را که در تماس مستقیم با بیماران هستند، در دستور کار قرار داد.

وی با اشاره به تأمین ۱۰۰ هزار ماسک سه لایه،۲۵ هزار ماسک N۹۵ و ۷۰۰ بسته دستکش معاینه برای مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه، ابراز کرد: ۱۵۰ گالن ۲۰ لیتری، ۴۰۰ نیم لیتری و هزار گالن ۱۲۰ لیتری محلول ضدعفونی کننده نیز تاکنون در اختیار این مراکز قرار گرفته است.

در استان سمنان ۲ دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان های سمنان و شاهرود فعال است.
دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بیش از۵۰ درصد وسعت استان سمنان را در محدوده ۲ شهرستان شاهرود و میامی زیر پوشش خود دارد .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =