تردد بین شهری در ایلام ممنوع است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: علاوه بر ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به استانی، تردد بین شهری در داخل استان نیز به منظور مهار بیماری کرونا ممنوع است و با افراد متخلف مطابق مصوبات ستاد مبارزه با کرونا برخورد قاطع می شود.

قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه شنبه در دوازدهمین نشست ستاد مبارزه با کرونای استان ایلام  اظهار داشت: ممنوعیت تردد بین شهری برای همه افراد به استثنای کارمندان، کارگران و افرادی که به دلیل شغلی مجبور به تردد هستند، خودروهای حامل مواد غذایی و سوختی و خودروهای امدادی و خدماتی ممنوع اعمال می شود.

وی تاکید کرد: همچنین با توجه به اجرای طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی،  مسافران غیربومی فرودگاه شهدای ایلام و پایانه های مسافری این استان به شهرهی محل سکونت خود بازگشت داده می شوند.

استاندار ایلام از فرمانداران خواست: ضمن نظارت کامل بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و ممنوعیت تردد بین استانی بر ممنوعیت تردد بین شهری نیز نظارت کنند و اگر همچنان چادر مردم در طبیعت باشد، فرمانداران باید پاسخگو باشند.

سلیمانی دشتکی با تاکید بر اینکه فرمانداران باید به صورت متناظر مصوبات ستاد استانی مبارزه با کرونا را قاطعانه اعمال کنند، اضافه کرد: مدیریت شهرستان ها در بحث کرونا باید در مرحله اول توسط فرمانداران انجام شود و با دقت تجمات را رصد کنند و مانع شوند.

وی ضمن انتقاد از عدم اجرایی شدن برخی مصوبات ستاد در شهرستان ها، تاکید کرد: در برخی از شهرستان ها مبادی تفریحی و گردشگری هنوز باز است و کماکان در برخی مناطق چادرها برپا است که باید بدون فوت وقت برخورد شود.

استاندار ایلام افزود: بر سر سلامت مردم با کسی تعارفی نداریم و همه باید مصوبات ستاد استانی مبارزه با کرونا را جدی بگیرند و با افرادی که در این زمینه قصور می کنند برخورد خواهد شد.

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: اگر مردم همراهی  کنند یکی از استان های موفق در مهار کرونا خواهیم بود.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۵۰۰ خودروی غیربومی برگشت داده شده اند که مرهون تلاش نیروهای انتظامی و پلیس راه است.

استاندار ایلام از فضای مجازی و رسانه ها خواست که با همدلی با مسئولان با اطلاع رسانی مناسب به همراهی بیشتر مردم کمک کنند.

استاندار ایلام گفت: وضعیت تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک بهتر و سهمی از واردات کالاهای بهداشتی هم نصیب استان شده است.

سلیمانی دشتکی خواستار حذف موازی کاری در توزیع مواد بهداشتی شد و افزود: باید گروهی این کالاها را رصد و سازماندهی کنند و هرکسی برای خودش توزیع نکند.

استاندار ایلام گفت: باید عدالت در توزیع اعمال شود و کمیته ای تشکیل و مدیریت شود که محلات به طور مساوی ضدعفونی شوند.

صنوف متخلف جریمه و پلمب شوند

سلیمانی دشتکی از مجموعه صنوف و بازاریان خواست: 10 درصد باقیمانده صنوف غیر ضروری تعطیل شوند و با واحدهای متخلف برخورد قانونی شود.

وی تاکید کرد: واحدهای متخلف باید یک ماه تعطیل شوند باید جهادی و سریع عمل کرد و واحدهای غیرمجاز زودتر بسته شوند تا مردم به خیابان نیایند.

وی اضافه کرد: غیر از فروشگاه های مجاز مواد غذایی، سایر مغازه ها نباید باز باشند و باید دست فروشان هم جمع آوری شوند.

استاندار ایلام همچنین از معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایلام خواست: مجوز تولید پد الکلی هرچه سریعتر صادر شود.

استاندار ایلام گفت: گروه ها و احزاب و رسانه ها همچنان فعال پای کار باشند و مردم را به ماندن در خانه تشویق کنند.

تعیین سخنگوی عمومی و تخصصی ستاد استانی مبارزه با کرونا

استاندار ایلام گفت: سخنگوی عمومی ستاد مبارزه با کرونا محمد نوذری معاون سیاسی امنیتی استاندار و سخنگوی تخصصی محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تعیین می شود.

وی ادامه داد: برای دوری از گمانه زنی و شائبه و حساسیت موضوع کرونا مابقی دستگاه ها فقط در چهارچوب وظایف خود می توانند اظهار نظر داشته باشند.

سلیمانی دشتکی ضمن اینکه از رسانه ها خواست: اخبار و اطلاعات خود را از مبادی رسمی تهیه کنند، اظهار داشت: از تلاش های اصحاب رسانه و صدا و سیما در موضوع ستاد کرونا قدردانی می شود.

وی با اشاره به اینکه هیچگاه مخالف انتقاد سازنده نبوده است، اضافه کرد: با توجه به وضعیت امروز کشور در بحث کرونا مخالف بحث های تفرقه برانگیز هستم.

وی افزود: خوشبختانه امروز در بین اصحاب رسانه ها و فضای مجازی استان همکاری و تعامل بسیار خوبی برقرار است.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری و همدلی همه مجموعه ها و پای کار آمدن بخش خصوصی، تشکل های غیر دولتی و مجموعه نظامی و انتظامی و دادستان و سپاه و هلال احمر بر کرونا پیروز شویم.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، ۱۴ مورد جدید به شمار مبتلایان به کرونا در ایلام افزوده شد و از ۲۴۶ نفر به ۲۶۰ نفر رسید.

به گفته دکتر محمد کریمیان، طی این مدت فوتی نداشیم و شمار افرادی که در ایلام بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند همان ۲۱ مورد است.

۱۵۰ نفر از افراد مبتلا به کرونا نیز پس از طی دوره درمان از بیمارستان مرخص و دوران نقاهت خود را می گذرانند و  ۶ پزشک و ۹ نفر از کادر درمانی استان نیز به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =