کمک ۳.۵ میلیارد ریالی خیرین ایلامی به حوزه سلامت

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: خیرین این استان تا کنون سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به حوزه سلامت این استان کمک نقدی کرده اند که با استفاده از آن در حال خرید تجهیزات برای نیروهای بهداشتی و درمانی هستیم.

دکتر محمد کریمیان شامگاه شنبه در دوازدهمین نشست ستاد مبارزه با کرونای استان ایلام اظهار داشت: همچنین با کمک خیرین و مردم استان ۳۰ هزار ماسک و چندین دست لباس محافظتی و تجهیزات بهداشتی برای کارکنان بیمارستان های این استان تهیه شده است.

وی تاکید کرد: با پیگیری های به عمل آمده مشکل کمبود ماسک ان۹۵ مورد نیاز کادر بهداشتی و درمانی استان از طریق وزارت بهداشت برطرف شده است.

دکتر کریمیان شمار افراد مبتلا به کرونا در استان ایلام را تا امروز ۲۶۰ نفر مثبت، ۲۱ نفر فوتی و ۱۵۳ مورد بهبود یافته اعلام کرد.

وی اظهار داشت: اکنون یک سری از بیماران در بیمارستان و بخشی نیز در نقاهتگاه ها یا منزل در قرنطینه هستند.

وی با قدردانی از همراهی برخی از صنوف برای تعطیل کردن مغازه های خود برای مقابله با کرونا گفت: هنوز شماری هم نظیر شیرینی فروشی ها، مصالح فروشی ها و اصناف غیر ضروری تعطیل نشده اند که نیاز است برخورد جدی با آنها صورت گیرد و تعطیل شوند.

رییس دانشگاه علو پزشکی ایلام گفت: در جاهایی که مردم تجمع دارند، ویروس کرونا به راحتی منتقل می شود و موجب طولانی شدن روند مبارزه با این بیماری می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =