پایش سلامت  ۱۴۶ هزار در مبادی ورودی ایلام

ایلام - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: همزمان با شیوع ویروس کرونا در استان ایلام و اجرای طرح ملی غربالگری از ۱۳ اسفند ماه تا ۱۲ فروردین ماه ۱۴۶ هزار و ۶۱۹ نفر در مبادی ورودی استان غربالگری شده اند.

حسین عارفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  از این تعداد ۳۲ نفر دارای علائم مشکوک به کرونا شناسایی و به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی ادامه داد:  در این مدت ۲۰ پایگاه غربالگری کرونا در تمامی شعب جمعیت هلال احمر استان فعال بودند.

وی اظهار کرد: در پست های غربالگری ویروس کرونا ۲۰ تیم عملیاتی با بهره مندی از یک هزار و ‭۳۸۲‬ (نفر روز) نیروی عملیاتی متشکل از پرسنل و اعضا با استفاده از ‭۱۳۰‬ (دستگاه روز) خودرو عملیاتی در این طرح مشارکت داده شده است.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام، با تلاش جوانان و داوطلبان هلال احمر استان ایلام تاکنون ۱۷ هزار و ‭۲۷۵‬ عدد ماسک، ۱۲ هزار و ‭۵۲۰‬ جفت دستکش و یک هزار و ‭۹۱۰‬ بطری محلول ضد عفونی کننده در بین محرومان و نیازمندان توزیع شده است.

وی یادآور شد: در طرح شبانه ضدعفونی و گند زدایی معابر و مکان های عمومی توسط نیروهای هلال احمر استان ۱۴ هزار و ‭۴۶۴‬ لیتر ماده ضدعفونی آب ژاول مورد استفاده قرار گرفته است.

وی تهیه ۲۲ عنوان بروشور، ۱۰ کلیپ آموزشی ، ۳۸ مورد بنر، آموزش های غیر حضوری ۲هزار و ‭۴۰۰‬ نفر و ارسال یک هزار و ۶۸ مورد پیام آموزشی در فضای مجازی از دیگر اقدامات موثر جمعیت هلال احمر استان جهت مقابله با کرونا در حوزه آموزش برشمرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =