استاندار: مسافران طی ۲۴ ساعت آینده ایلام را ترک کنند

ایلام- ایرنا- استاندار ایلام از عموم مسافران غیرایلامی و ایلامی ساکن در استان های دیگر خواست: طی ۲۴ ساعت آینده ایلام را به سمت استان های محل سکونت خود ترک کنند.

قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در حاشیه نشست ویدئو کنفرانس رییس جمهوری با استانداران سراسر کشور اظهار داشت: طرح فاصله گذاری اجتماعی یا کاهش زنجیره ابتلا به ویروس کرونا از ساعت صفر روز جمعه هشتم فروردین ماه آغاز شده و طی ۲۴ ساعت ابتدایی این طرح در استان حدود یک هزار و ۵۰۰ وسیله نقلیه غیربومی از استان برگشت داده شده اند.

وی همچنین از انجام عملیات تب سنجی بیش از هفت هزار نفر از مردم در مبادی ورودی و خروجی استان خبر داد.

استاندار ایلام با قدردانی از عموم مسافرانی که تاکنون با روند اجرای این طرح همکاری کرده اند، درخواست کرد: کسانیکه قصد سفر به ایلام را دارند برنامه خود را به زمان دیگری موکول کنند و مسافران ایلامی و غیرایلامی ساکن در استان های دیگر نیز حداکثر طی ۲۴ ساعت آینده استان را ترک و به شهرهای خود بازگردند.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اجرای طرح غربالگری ویروس کرونا در استان یادآور شد: بیش از ۷۵ درصد جمعیت استان در این طرح تاکنون مشارکت کرده اند و تنها در شهر ایلام به نسبت سایر مناطق میزان مشارکت کمتر بوده که امیدواریم هرچه سریعتر این مقدار به ۱۰۰ درصد برسد تا بتوانیم آمادگی بیشتری برای مقابله با این ویروس داشته باشیم.

وی یکی از دلایل افزایش تعداد مبتلایان طی روزهای گذشته به ویروس کرونا در استان را احاطه نیروهای بهداشتی و درمانی در نتیجه اجرای طرح غربالگری دانست و اضافه کرد: پیش از این آزمایش کرونا تنها از افرادی گرفته می شد که به مراکز درمانی مراجعه می کردند ولی هم اکنون عموم مردم با ثبت نام در سامانه سلامت از یک طرف و از سوی دیگر پیگیری های تلفنی عوامل بهداشتی و درمانی از سوی دیگر وضعیت سلامتی آنان مورد رصد قرار می گیرد.

استاندار ایلام گفت: طی روزهای اخیر میزان ابتلا به ویروس کرونا در استان به نسبت روزهای ابتدایی سال ۹۹ بهتر و معتدل تر شده است بطوریکه از ۳۰ اسفند سال گذشته تا حدود پنج روز میزان افراد مبتلا بین ۱۷ تا ۲۰ نفر گزارش می شد ولی این تعداد به پنج نفر کاهش و طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ۱۴ مورد گزارش شده است، ضمن اینکه فوتی جدیدی نیز نداشته ایم.

سلیمانی دشتکی از عموم مردم درخواست کرد با پرهیز از حضور در اجتماعات و طبیعت بویژه در روز ۱۳ فروردین به قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا کمک کنند تا پایان طرح که ۲۰ فروردین اعلام شده است بتوانیم شاهد کم شدن افراد مبتلا و خارج شدن از وضعیت موجود باشیم.

وی یادآور شد: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد حضور شخص مبتلا به ویروس کرونا با توجه به قدرت انتقال در اجتماعات بزرگ می تواند تا ۴۰۰ نفر را نیز به این ویروس آلوده کند که باید به شدت پروتکل های بهداشتی در این خصوص رعایت شود.

استاندار ایلام اضافه کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اشخاص مبتلا یا باید در بیمارستان ها و یا مراکز قرنطینه نگهداری شوند یا در منازل خود که شرایط لازم را از نظر ایزوله بودن داشته باشند، دوران نقاهت را سپری کنند و در غیر اینصورت برخورد قضایی و انتظامی لازم با افراد خاطی صورت خواهد گرفت.

سلیمانی دشتکی از قول پرداخت ۱۰ میلیارد ریال کمک اتاق بازرگانی ایران و استان برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت: سایر نهادها و خیرین بویژه ایلامی های مقیم در مرکز نیز پنج میلیارد ریال به این امر اختصاص داده اند.

وی همچنین از نهایی شدن واگذاری یک فروند بالگرد اختصاصی به استان ایلام با توجه به تکمیل آشیانه بالگرد خبر داد.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، شمار افرادی که در استان ایلام بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند با احتساب ۲ مورد جدید روز گذشته به ۲۱ مورد رسید.

به گفته دکتر محمد کریمیان، شمار مبتلایان به کرونا نیز طی این مدت با احتساب ۹ مورد جدید از ۲۳۷ نفر به ۲۴۶ نفر افزایش یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =